Weekend w New Yorku (zakończony)

BzykologyW piątek, 11 sierpnia o godz. 22 w New Yorku rozpocznie się koncert formacji WOWA, a dzień później wystąpi Bzykology. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenie, dzięki którym będziecie mogli wybrać się obie te imprezy.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „new york”, w komentarzu podacie swoje imię i nazwisko. Visy otrzymają dwie pierwsze osoby, które zgłoszą się do konkursu. Zabawę zakończymy 10 sierpnia o godz. 22, powiadomimy o wygranej drogą mailową.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

11.08.2017 (piątek) start godz. 22:00
Koncert zespołu WOWA Z CHARKOWA
Panie wstęp free, Panowie visa 10 zł

Piosenki grupy W-O-W-A to z jednej strony przewrotne, dowcipne teksty, z drugiej zaś ostra energetyczna muzyka, porywająca słuchacza od pierwszych taktów. Czuć w niej wpływy wielu gatunków muzycznych, ale w całości składa się ona na niezwykle oryginalny projekt artystyczny.
Są w tej muzyce satyra i bandycka dusza podrasowane wpadającą w ucho melodią. Wowa i jego kompani dzielą się żądzą zabawy do upadłego, złością i radością, zamętem i bzdurą.
W ich twórczości można odnaleźć ironię, czarny humor i zmysł do operowania oryginalnymi środkami wyrazu. Bohaterowie piosenek to zwykli ludzie i sytuacje z życia codziennego, o których lider zespołu śpiewa puszczając oczko do publiczności. W swoich trafnych spostrzeżeniach ma wiele dystansu do świata, który nas otacza i prezentuje go wprost, z dużą dozą charyzmy.
Wowa nagrał utwór „Nie dla menja” do filmu „Fotograf” Waldemara Krzystka (w kinach od stycznia 2015 roku; obecnie dostępny na DVD).
Muzycy od 2011 współtworzyli projekt pod nazwą Wowa z Charkowa i mają na swoim koncie wiele sukcesów, m.in. zajęli II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Wladimira Wysockiego oraz zagrali koncert wieczoru na II Międzynarodowym Festiwalu Zbliżenia Kultur, a także festiwalu Wołodia pod Szczelińcem w lipcu 2015. Słuchacze radiowej „Trójki” przyznali I miejsce zespołowi Wowy za jego autorski utwór „Nochnaya geograficheskaya pesnya” w plebiscycie zorganizowanym podczas audycji „Polscy chłopcy w językach obcych” .
Muzycy mają również wieloletnie doświadczenie, które zdobyli występując w telewizji, radiu oraz grając ponad 400 koncertów w kraju i za granicą, obok takich artystów jak: Gipsy Kings, Kult, Lady Pank, Closterkeller, Chylińska i innych.
Skład zespołu:
Wowa – wokal, melodyka
Maciek – bas
Darko – gitara
Tomek – perkusja
Adrian – saks, trąbka

12.08.2017 (sobota) start godz. 22:00
Koncert zespołu BZYKOLOGY
Panie wstęp free, Panowie visa 10 zł

Po dłuższej przerwie spowodowanej pracą nad nowym materiałem oraz udzielaniem się muzyków w innych projektach, BZYKoLOGY wraca na scenę!
W Łodzi będzie trochę zmian. Na scenie tym razem pojawią się:
Przemek Wątorek – voc,
Jacek Bielecki – bas,
Łukasz Sobczyk – perkusja
Piotr Sokołowski – gitara

BzykOlogy – bezprecedensowy i bezkompromisowy projekt legendarnego polskiego gitarzysty Piotra„Bzyka”Sokołowskiego. To także odskocznia i przysłowiowy wentyl bezpieczeństwa, dla równie uznanych już pozostałych muzyków. W składzie BzykOlogy znajdziemy przecież tak znane postacie polskiej sceny rockowej jak choćby: Grzegorz”Ornette”Stępień (Oddział Zamknięty), Łukasz Marek (Rafał Brzozowski) Michał”Matragon”Worgacz (Pikantik, Matragon Power Trio), wreszcie sam autor projektu Piotr”Bzyk”Sokołowski (ZiYO, Totentanz, Ich Troje, R. Przemyk, K. Kiljański, KSU, Revolucja, Ornette) czy występujący gościnnie Bartek Szwed (Kreuzberg). Koncert BzykOlogy to spektakularny występ, podczas którego oprócz autorskich utworów Piotra”Bzyka”Sokołowskiego usłyszymy rockowe szlagiery i niezapomniane hity, tak kultowych wykonawców jak: Marillion, Muse, U2, Simple Minds, the Cult, Audioslave, Deep Purple, Ozzy Osbourne, Michael Jackson, Soundgarden, Led Zeppelin i wielu innych…

Piotr “Bzyk”Sokołowski – w ciągu prawie 20-tu lat swojej muzycznej kariery współpracował z wieloma uznanymi artystami polskiej sceny, nie tylko rockowej, tworząc wspólnie piękną historie polskiej muzyki, balansując zarazem między legendą gitarzysty a kompozytorskim geniuszem. Laureat wielu prestiżowych nagród i wyróżnień polskiej sceny rockowej.
Ten „muzyczny kameleon” występował na festiwalu Eurowizji, jest kompozytorem muzyki do musicalu „No Bar” wystawianym w teatrze J. Słowackiego w Krakowie. Ostatnio realizuje się też, w projekcie basisty Oddziału Zamkniętego -Grzegorza”Ornette”Stępnia – Ornette. W 2011 roku ukazała się Jego kolejna – tym razem w pełni autorska płyta „Bzykology”, na której pokazał pełnie swojego genialnego warsztatu, ale także zachwycił magią kompozycji, wyjątkowym, refleksyjnym spojrzeniem na świat, ukazując w nim kondycje współczesnego człowieka.
Świat malowany dźwiękami gitary…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *