Weekend – prapremiera filmu (foto)

weekendpzaura„Błagam was, nie spodziewajcie się cudów, to jest normalny film”. Tymi słowami Cezary Pazura zaprosił wszystkich zebranych w kinie Silver Screen , do obejrzenia swojego debiutu reżyserskiego, czyli filmu „Weekend”. Prapremiera odbyła się 4 stycznia w Łodzi, bo właśnie tu kręcono zdjęcia do obrazu.

  
Na pokazie, oprócz wspomnianego reżysera, który na projekcję przybył z żoną Edytą, pojawiło się grono osób, które pracowały przy tworzeniu tego filmu, m.in. drugi reżyser Sławomir Małyszko, kierownik produkcji Dariusz Żmudziński, scenograf Joanna Pęzińska i wielu innych. Nie zabrakło również aktorów. Do Łodzi przybyli zarówno odtwórcy głównych ról: Paweł Małaszyński (Max) oraz Michał Lewandowski (Gula), jak i obsada drugoplanowa, np. Anna Karczmarczyk (Młoda), czy Piotr Miazga (szef Cyganów). Ku rozpaczy zgromadzonych na premierę nie dotarła Małgorzata Socha (Maja).
 

  
Przed pokazem, zgromadzeni mieli okazję posłuchać krótkiej rozmowy z Cezarym Pazurą, w której zdradził m.in., że pierwszy dzień na planie, kiedy debiutował po drugiej stronie kamery, był dla niego tragedią: „Te pierwsze dni to była masakra. Czegoś takiego nie życzę najgorszemu wrogowi”. Tłumaczył też, dlaczego pojawił się w swoim filmie jedynie w krótkim epizodzie, a nie w pełnowymiarowej roli: „Już sama reżyseria była dla mnie tak gigantycznym wysiłkiem, że gdybym jeszcze miał w tym filmie zagrać to byłoby dla mnie na tym etapie awykonalne.”
 
„Nie chciałem, żeby to była taka typowa komedia gangsterska, chciałem stworzyć coś po środku”, tak Pazura charakteryzuje „Weekend”. O tym, czy udało mu się stworzyć obraz taki, jaki zaplanował, wszyscy chętni będą mogli się przekonać już 6 stycznia, bo właśnie wtedy film wchodzi do kin.
Weekend - premiera filmuWeekend - premiera filmu Weekend - premiera filmu Weekend - premiera filmu
Weekend - premiera filmu Weekend - premiera filmu Weekend - premiera filmu
Weekend - premiera filmu Weekend - premiera filmu Weekend - premiera filmu
Weekend - premiera filmu Weekend - premiera filmu
Zobacz także:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomóż nam

Strefa filmu

Repertuar kin

Zobacz na co warto iść do kina. Więcej »

Premiery

Nie zapomnij o najciekawszych premierach filmów. Więcej »

Informator

ABC każdego miłośnika filmu. Adresy, ceny biletów, itp. Więcej »

Polecamy