Weekend Księgarń kameralnych 2019

W dniach 25-28 kwietnia 2019 odbywa się ogólnopolska impreza czytelnicza, jaką jest Weekend Księgarń Kameralnych.

Z tej okazji Księgarnia Ossolineum zaplanowała następujące wydarzenia:

Piątek, 26 kwietnia 2019,16:00-18:00 Do dzieła! – lektury poleca pakuje na życzenie gości księgarni Paulina Frankiewicz, autorka bloga Do dzieła (www.dodziela.com.pl)

Piątek, 26 kwietnia 2019,18:00 Polska historia piwa – spotkanie z Marcinem Szymańskim
Piątkowy wieczór otwieramy opowieścią o piwie, które może być tematem literackim. Historię polskiego piwowarstwa w XIX i XX wieku, ze swadą i stroniąc od nudy, przedstawi historyk, autor książki “Polskie piwo. Biografia (historia lekko podchmielona)” (Wydawnictwo Fronda), Marcin Szymański.
Prowadzący spotkanie: Piotr Trybuchowski
Współpraca: Do dzieła
Szczegóły tutaj: Polska historia piwa – spotkanie z Marcinem Szymańskim

Sobota, 27 kwietnia 2019 12:00 – 15:00 Wielki Turniej w Grę KLIPLO
Na dzień wolny od szkoły i pracy zaplanowaliśmy rozrywkę rodzinną, bo nadającą się dla osób w każdym wieku. Zapraszamy do nauki i gry w wydaną przez nas karciankę KLIPLO. Gra sprawdza spostrzegawczość i refleks, wykorzystując przy tym wizerunki ciekawych miejsc w naszym mieście. Przyjdźcie sprawdzić się, jak dobrze znacie Łódź i wykorzystajcie tę wiedzę po to, by zostać mistrzem w naszym Turnieju!
Współpraca: Gralnia – Gry bez prądu, Do dzieła

Sobota, 27 kwietnia 2019 12:00 – 17:00 Malowanie portretów łodzian
Klientów księgarni sportretuje artysta Jerzy Morawski.

Sobota, 27 kwietnia 2019 17:00 Łódzkie Pisarki: „Pestki” – spotkanie z Anną Ciarkowską
Pierwsza z rozmów z cyklu spotkań z łódzkimi autorkami. W księgarni gościć będzie Anna Ciarkowska – pisarka, filolożka i literatuznawczyni. Porozmawiamy o tym, dlaczego wrażliwi mają w życiu trudniej oraz o tym, co umyka – przynajmniej pozornie – znieczulonym na oczekiwania otoczenia. Uwaga: spotkanie nie tylko dla dziewczyn!
Prowadząca spotkanie: Paulina Frankiewicz
Współpraca: Ciarkowska pisze, Do dzieła
Czytaj fragmenty, bądź na bieżąco: Łódzkie Pisarki: „Pestki” – spotkanie z Anną Ciarkowską

25-28.04.2019
Skład Główny z okazji Światowego Dnia Książki po raz trzeci zaprasza na Weekend Księgarń Kameralnych. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski, w którym bierze udział ponad siedemdziesiąt księgarń. Skład Główny jest jednym z najaktywniejszych miejsc na mapie księgarń niezależnych, oferuje mieszkańcom aż sześć atrakcji w ciągu weekendu. Patronką tegorocznej edycji WKK jest Katarzyna Kobro. Biografię tej awangardowej artystki, która mieszkała wraz z Władysławem Strzemińskim przed wojną w Koluszkach, przeczyta gość specjalny- Edyta Jungowska. W sobotnie przedpołudnie odbędą się awangardowe warsztaty dla dzieci inspirowane twórczością Kobro. Po raz kolejny w księgarni zagra White Muffins, zespół który swoje pierwsze kroki stawiał w Koluszkach. Czytelników czeka również niespodzianka, przy Brzezińskiej 21 powstanie punkt wymiany książki „Biblioteczka-uwolnij książkę”. WSTĘP WOLNY! Szczegóły na stronie www.facebook.com/KsiegarniaSkladGlowny/
https://www.facebook.com/events/1169223089939631/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *