We wrześniu 4. edycja Red Bull 111 Megawatt

Red_Bull_111_Megawatt_2017_fot.Tomek_Gola_Red_Bull_ConteW weekend 9-10 września 2017 odbędzie się 4. edycja zawodów Red Bull 111 Megawatt. Intrygujący teren Kopalni Węgla Brunatnego PGE w Bełchatowie i wytyczona tam ekstremalna trasa to prawdziwy raj dla dużych chłopców. Motocyklowa impreza nabierze jeszcze większego rozmachu: zwiększono pulę miejsc na liście startowej – w tegorocznej odsłonie będzie mogło wziąć udział nawet 1200 zawodników. Rejestracja rozpocznie się w drugiej połowie lipca. Partnerem strategicznym jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Położona w centrum Polski majestatyczna Kopalnia PGE znów zelektryzuje fanów motorsportu. Wyjątkowy obiekt należy do Grupy Kapitałowej PGE Polskiej Grupy Energetycznej i co roku zaskakuje zawodników i kibiców zróżnicowanym terenem.

9-10 września 2017, uczestnicy Red Bull 111 Megawatt będą eksplorować kolejne obszary największej wykopanej przez człowieka, widocznej z kosmosu, dziury w Europie. Różnica terenu pomiędzy najwyższym i najniższym punktem trasy będzie wynosić ponad 150 metrów! Można zatem podejrzewać, że to właśnie strome zjazdy i podjazdy będą do września spędzać sen z powiek wszystkich, którzy chcą ukończyć zawody. W 2016 zadanie to udało się tylko 18 uczestnikom. Lista startowa liczyła wówczas 1000 miejsc i zapełniła się w 40 minut od uruchomienia rejestracji. Tegoroczna rozpocznie się na stronie redbull.pl/111megawatt w drugiej połowie lipca (druga tura zapisów w sierpniu). Szansę na start będzie miało jeszcze więcej zawodników – do 1200 podniesiony został limit uczestników, biorących udział w kwalifikacjach. Swój udział zapowiada już światowa elita enduro, m.in. Alfredo Gomez, zwycięzca rozegranego kilkanaście dni temu finałowego wyścigu Erzbergrodeo. Warto dodać, że polskie zawody po raz kolejny zostały włączone do Międzynarodowej Serii Hard Enduro, obejmującej 6 najważniejszych imprez hard enduro na świecie. Swojego patronatu imprezie Red Bull 111 Megawatt ponownie udzielił Minister Sportu i Turystyki – Pan Witold Bańka.

Szereg atrakcji szykowany jest także dla kibiców: pokazy sportowe, stoiska wystawiennicze partnerów, aktywacje z publicznością. Wstęp na obydwa dni imprezy jest darmowy. Więcej informacji nt. zawodów na stronie: redbull.pl/111megawatt.

4. edycja Red Bull 111 Megawatt
9-10 września 2017, Kleszczów koło Bełchatowa
Wstęp dla publiczności darmowy
Start rejestracji: druga połowa lipca na redbull.pl/111megawatt
Opłata startowa: 400 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *