Fundacja Atelier Improwizacji, zespół Nox oraz wydawnictwo Love 2 Craft – rzemieślnicze wydawnictwo imienia H.P. Lovecrafta serdecznie zapraszają na plenerowy pokaz spektaklu tanecznego „Wciąż patrzą” na podstawie twórczości H.P. Lovecrafta. Premiera odbędzie się w sobotę, 21 września o godzinie 19:00 na podwórzu przy siedzibie Surindustrialle oraz wydawnictwa Love 2 Craft przy ulicy Legionów 2. Wstęp wolny.

„Powiadają, że w Ultarze, miejscu gdzieś za rzeką Skai, żaden człowiek nie może zabić kota; i mogę to potwierdzić z całą pewnością, gdy spoglądam na mruczka prężącego się przy ognisku. Ponieważ kot jest tajemniczy, bliższy spraw ukrytych przed wzrokiem.” – H.P. Lovecaft, „Koty Ultharu”

Miasto Ulthar. Wystarczająco blisko by istniało, wystarczająco daleko by śniło. Niegdyś działy się tam przerażające rzeczy z pogranicza jawy i szaleństwa. Dziś, trafia tam dwójka podróżników, zagubiona w podróży po wschodnich bezdrożach. Dlaczego mieszkańcy Ultharu z niezwykłą czcią traktują koty? Co ma na sumieniu para podróżnych i jakie będą tego konsekwencje?

„Wciąż patrzą”
Widowisko na podstawie twórczości H.P. Lovecrafta
Scenariusz i reżyseria – Tomasz Kozłowski
Choreografia i reżyseria – Ewa Psuty
Choreografia – Justyna Sygulska, Monika Janiszewska, Dorota Ścibiorek
Lektorzy – Martyna Łogin-Trenda, Rafał Janiszewski, Kaja Kierlik, Bartłomiej Żak
Tancerki – Ewa Psuty, Danuta Psuty, Justyna Sygulska, Dorota Ścibiorek, Monika Janiszewska
Realizacja dźwięku – Jan Rożewski
Grafiki – Błażej Kurowski, Michał Bończyk

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
chansonparis
Chanson Paris u Milscha
piasecka
Katarzyna Piasecka w Scenografii
mlynarski
Młynarski obowiązkowo w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*