Od września 2020 ruszyła nowa edycja projektu Mała książka – wielki człowiek, której pomysłodawcą i organizatorem jest Instytut Książki. Miło nam poinformować, że Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi po raz kolejny bierze udział w akcji przyłączając się do tegorocznej edycji.

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku 3-6 lat, które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze czytanki dla…”oraz broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki” – praktyczny poradnik o korzyściach wypływających z codziennego czytania dziecku i odwiedzania z nim biblioteki a także Kartę Małego Czytelnika do zbierania naklejek za wypożyczone książki.

Badania wykazują, że dzieci, które otaczają się książkami posiadają większą wyobraźnię, są bardziej komunikatywne i kreatywne. Ważną role w tym procesie odgrywają rodzice i opiekunowie, którzy wspólnie z dzieckiem czytają książki.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami do Działu Dziecięcego (w organizacji) WBP w Łodzi (ul. Gdańska 100/102, wejście C).

Szczegółowych informacji udzielają pracownice Działu Dziecięcego: tel. 42 6630350, mail dzieciecy@wbp.lodz.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
mordechaj
Mordechaj Chaim Rumkowski. Prawda i zmyślenie
ksiazki
Literatura – styczeń 2018
pulsliteratury
VI Festiwal Puls Literatury – prolog

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*