10.10.2015_WATERMELON_SUTARI_FOT.P.SPIGIELW sobotę, 10 października o godz. 19 w Teatrze Szwalnia zobaczymy spektakl Watermelon. Wstęp 15/25 zł.

Kobieta jest krągła, gładka, w 70 procentach składa się z wody, bywa słodka i ma pestki. Bywa bardziej lub mniej różowa. Ładnie pachnie. Jak nie ma na nią sezonu – schnie.  Kuchnia i łazienka. Wątki snują się wokół historii z dwóch pomieszczeń: kuchni, gdzie przebywa się tłumnie i łazienki, gdzie najczęściej bywa się samotnie. Woda kapiąca z niedokręconego kranu. Trójgłos kobiecy odbijający się echem w instalacji hydraulicznej. Dźwięki codzienne i niecodzienne, pobudzane przez przypadkowy ruch, gest, taniec.

Watermelon to koncert/performens złożony z autorskich kompozycji dźwiękowo-tanecznych na instrumenty codziennego użytku, inspirowany tekstami Aglaji Veteranyi i tradycyjnym swingiem kujawskim. Scenografia pomyślana jako przestrzenny instrument, pozwoli zaistnieć dźwiękosferze, która nieustannie nas otacza a którą zwykle ignorujemy.

scenariusz, muzyka, aranżacje dźwiękowe, wykonanie:
SUTARI: Zosia Barańska, Kasia Kapela, Basia Songin
reżyseria, choreografia: Basia Songin
scenografia: Jacek Timingeriu
kostiumy: Ewa Timingeriu
reżyseria świateł: Maciej Dziaczko
produkcja: Furu Fundacja, Sutari

Sutari to siła trzech kobiecych głosów i bogatej wyobraźni muzycznej. Sutari tworzą trzy artystki z pogranicza muzyki i teatru. Eksperymentują z brzmieniami, wplatając w śpiew różnorodne techniki wydobywania dźwięków, od mocnego ludowego śpiewania po miękki słowiański soul, szept lub okrzyk inspirowany ptasim zawołaniem. Dopełniają to instrumenty, niekiedy wydobyte z domowych pieleszy, jak tarka, mikser kuchenny, klucze czy wanna wypełniona wodą niekiedy mocne brzmienie skrzypiec i bębna. Muzyka zespołu powstaje w oparciu o ludowe pieśni polskie, litewskie a także własne kompozycje. Zachowując styl, temperament, melodykę, rytm a przede wszystkim treść tradycyjnych pieśni – bliską kobiety, inteligentną, atrakcyjną – trio wydobywa z nich współczesne elementy, brzmienia i interpretacje.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kto_nas_odwiedzi
Kto nas odwiedzi w Teatrze Muzycznym
Rustavi – Zespół Pieśni i Tańca Gruzji w Teatrze Wielkim
dongiovanni_twlodz2015
Don Giovanni w Teatrze Wielkim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*