Earthfall-300x204W ramach III Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2014 organizatorzy zapraszają do udziału w cyklu warsztatów.

1. Warsztaty taneczne/teatralne  z Erthfall

22.08 (piątek) – wykład z projekcją filmu, godz. 15:00-16.30 – wstęp wolny

23.08 (sobota) – warsztaty dla początkujących, godz. 11:00 – 14:00 – koszt: 45zł

24.08 (niedziela) – warsztaty dla profesjonalistów, godz. 11:00 – 14:00 – koszt 45 zł

Informacje i zapisy (do 11 sierpnia) pod adresem:

chorea.warsztaty@ gmail.com (w tytule należy podać swoje imię i nazwisko oraz prowadzącego)

W ramach festiwalu RETROPERSPEKTYWY Earthfall zaprasza do udziału w serii wydarzeń związanych z historią i metodologią grupy, współpracy z Teatrem CHOREA oraz wyjątkowemu stylowi produkcji.

Earthfall zaprezentuje dwugodzinny wykład-prezentację, w której omówiona zostanie polityka artystyczna zespołu, jego historia, sposób działania i metodologia. Wykładowi towarzyszyć będzie pokaz czterech filmów: najnowszego “Chelsea Hotel,” poprzedniej produkcji “The Factory” (Fabryka) oraz “14 works” (14 prac), poskładanego z wycinków 14 starszych filmów, w tym uhonorowanego nagrodą BAFTA “Too Old To Dream”. Podczas wykładu zostaną także zaprezentowane starsze wystąpienia performerów Lary Ward i Alexa Marshall-Parsonsa. Na zakończenie przewidziano czas na pytania od publiczności.

Podczas kolejnych dwóch dni, odbędą się warsztaty Master Class. Tematem będzie język gestów stosowanych przez Earthfall oraz metodologia pracy zespołu. W swojej twórczości Earthfall opiera się na poszukiwaniu bodźców do ruchu, zapewniając autentyczność performance’u fizycznego.
Pierwszy warsztat – dla początkujących – będzie skierowany do wszystkich, zaś drugi – zaawansowany – adresowany jest do zawodowych performerów, tancerzy, nauczycieli/trenerów teatru fizycznego lub tańca, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności fizyczne, choreograficzne i twórcze.

Cele warsztatów:
– Rozwinięcie kluczowych umiejętności, które można następnie przekazać kolejnym uczniom;
– Doskonalenie samodyscypliny i pewności siebie uczestników;
– Rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i działania;
– Umożliwienie uczestnikom korzystania z ich własnych zasobów twórczych i autoekspresji;
– Rozwój wiedzy i zrozumienie technik tańca i ruchu dzięki ich praktycznemu wykorzystaniu i analizie;

2. Warsztaty teatralne Juni Dahr
23.08 (sobota)

godz. 11:00 – 12.30 wykład z projekcją filmów – wstęp wolny

godz. 15:00-18:00 warsztat – koszt 45 zł

Informacje i zapisy (do 11 sierpnia) pod adresem:

chorea.warsztaty@ gmail.com

(w tytule należy podać swoje imię i nazwisko oraz prowadzącego)

Juni Dahr dyrektor artystyczny, założycielka i aktorka Teatru Visjoner, która stworzyła odrębny, unikalny styl w norweskim teatrze. Wybitna aktorka teatralna i filmowa Juni Dahr, wystąpiła w wielu filmach m.in. w filmie Liv Ullmann nakręconym według scenariusza Ingmara Bergmana pt. „Wiarołomni”. Klasycznie wykształcona w Państwowej Akademii Sztuk Teatralnych w Oslo, stworzyła wiele kreacji teatralnych (m.in. w sztukach Szekspira, Ibsena, Czechowa) grając przez 12 lat w Narodowym Teatrze w Bergen. Była też stypendystką w Teatrze Laboratorium Jerzego Grotowskiego w latach 1980-1981

3. Warsztat wokalny “Śpiewaj i otwórz serce”.  Poprowadzi go światowej sławy muzyk, wokalista i nauczyciel William Hannibal Means.
Zapraszamy na niezwykły warsztat wokalny “Śpiewaj i otwórz serce”.

Poprowadzi go światowej sławy muzyk, wokalista i nauczyciel William Hannibal Means.

23-25 sierpnia,

godz. 11:00-13:00, 15:00-17:00

koszt 300zł

Warsztaty są przeznaczone dla profesjonalistów i amatorów.

Informacje i zapisy (do 11 sierpnia) na adres chorea.warsztaty@ gmail.com
(w tytule należy podać swoje imię i nazwisko oraz prowadzącego

Słynny uczeń Niny Simone zabierze uczestników warsztatów w wewnętrzną podróż w poszukiwaniu swojego jedynego prawdziwego głosu. Dzięki zastosowaniu wielu technik wokalnych i terapeutycznych, Hannibal potrafi przełamywać bariery psychofizyczne blokujące swobodny przepływ dźwięku. Jego techniki są nieopisywalne a rezultaty niesamowite.

Na koniec trzydniowych warsztatów odbędzie się koncert finałowy/ pokaz pracy całej grupy warsztatowej. W programie pieśni rodowitych Indian Ameryki Północnej, afro-amerykańskie pieśni duchowe, gospel, soul, muzyka etniczna.

Hannibal urodził się i wychował w Okland w Kalifornii gdzie już od najmłodszych lat rozwijał swój talent i był laureatem licznych nagród oraz stypendiów. W końcu osiadł w Wiedniu, gdzie przez 27 lat śpiewał i studiował u największych w Europie mistrzów wokalu. Został również protegowanym Niny Simone. Od wielu lat prowadzi swoje warsztaty na całym świecie.
O Hannibalu mówiono już, że jest dżinem z lampy Alladyna, Czarnym Łabędziem, jednym z Trzech Króli. Widząc jego jedwabne szaty, naszyjnik z bursztynów i ogoloną głowę, ludzie pytają, czy jest buddystą, sufim, czy szamanem, na co On odpowiada: „Jestem wszystkimi tymi osobami i nie jestem żadną z nich… JESTEM i ISTNIEJĘ!” Hannibal jeździ po świecie ze swoim warsztatem „Sing Open Your Heart” (śpiewaj i otwórz serce), podczas którego z serdecznością i empatią zaprasza uczestników we wspólną podróż do głębi prawdziwego siebie za pośrednictwem własnego głosu. Kiedy ktoś życzy Hannibalowi miłego dnia, z błyskiem w oku odpowiada śpiewnie „To ja jestem pięknym dniem!”

4. Warsztaty teatralno- performerskie wstęp do działania „Jeden dzień w mieście”

Warsztat dotyczy sposobów twórczej penetracji miasta.
Będziemy pracować nad wyostrzeniem zmysłu obserwacji, ćwiczyć koncentrację, zapamiętywanie, refleks. Będziemy kontemplować moment pojawienia się idei, pomysłu i sposób jego realizacji. Nasze działanie będzie krążyć wokół prymarnych elementów i podstawowych pytań.
W zakresie rzemiosła interesować nas będzie napięcie między aktorem i performerem. Będziemy wypróbowywać naturalność i ostentacyjność zachowania. Będziemy zderzać improwizację z konkretnym uschematyzowanym działaniem.
Poszukamy metafizyki w miejskiej codzienności.
Wpiszemy się w przestrzeń architektoniczną, społeczną, przy jednoczesnej uwadze na własną wewnętrzną przestrzeń psychiczną.
Będziemy porządkować entropię.
Warsztatowicze wezmą udział w festiwalowym działaniu pt. „Jeden dzień w mieście”.
Warsztaty są bezpłatne. Skierowane są do wszystkich chętnych.
Prowadzenie: Dorota Porowska (Teatr CHOREA)
Data: 20-22 sierpnia 2014, godz.11.00 – 14.00, Fabryka Sztuki (zbiórka)
Informacje i zapisy (do 11 sierpnia) pod adresem: chorea.warsztaty@ gmail.com
(w tytule należy podać swoje imię i nazwisko oraz prowadzącego)Warsztaty realizowane są w ramach projektu „Miejskie ekspedycje” Fabryki Sztuki w Łodzi, dofinansowanego przez Urząd Miasta Łodzi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
romeo_i_julia_teatr_wielki
Premiery teatralne – styczeń 2010
Antygona w Teatrze Małym
PLAKAT_chyba
Kabaret Chyba w Przechowalni

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*