Warsztaty jazzowe w klubie Wytwórnia

Wytwórnia od zeszłego roku z powodzeniem angażuje się w promocję młodych łódzkich muzyków. Jedną z form tej działalności z jest współpraca z Zespołem Szkół Muzycznym im. St. Moniuszki  w Łodzi.

W jej ramach w dniach 23-24 września w Wytwórni zorganizowane zostaną warsztaty dla początkujących jazzmenów.

Warsztaty jazzowe w Wytwórni są skierowane do młodych muzyków, głownie uczniów szkół muzycznych, ale nie tylko – zaproszeni do udziału są wszyscy zainteresowani. W ciągu dwóch dni warsztatowych młodzi muzycy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu wokalistyki, a także technik gitarowych i zespołowych w jazzie. Praca podczas warsztatów w Wytwórni podzielona będzie na cztery grupy: gitarową dla solistów, gitarową dla zespołów, big-bandową oraz wokalną. Zgłaszać się zatem można indywidualnie lub też w zespołach i chórach.

Młodych wokalistów będzie prowadzić Agata Pisko-Schaberl – pedagog wokalny, wokalistka jazzowa, liderka formacji Agata Pisko Trio i jedna z pierwszych instruktorek metody Speech Level Singing w Europie, mieszkająca na stałe w Austrii.

Gitarzyści natomiast będą próbować swoich sił pod okiem Martina Schaberla – gitarzysty, kompozytora i aranżera, lidera zespołu NOX, współpracującego na stałe z jazzmenami z Europy, m.in. Dinem Saluzzim, Lee Konitzem czy Markiem Murphym, a także z polskimi gwiazdami: Grażyną Auguścik, Lorą Szafran czy Jackiem Niedzielą. Grupa kryjąca się pod hasłem „big-band” będzie pracować z big-bandem Walking Jazz Band z ZSM im. St. Moniuszki.

23 września wszyscy uczestnicy warsztatów wraz ze swoimi mistrzami zaprezentują się podczas wieczornego jam session.

 
Uczestnictwo w warsztatach łączy się z kosztem 35zł/os (z tym, że warsztaty dla obserwatorów są bezpłatne). Zapisy na warsztaty prowadzone są przez ZSM im. St. Moniuszki w Łodzi przy ul. Rojnej 20. Wszelkie szczegóły odnośnie warsztatów dostępne są na miejscu w szkole oraz pod numerami telefonu (42) 611-01-69 lub (42) 611-01-72.

Plan warsztatów:
23-24 IX 2010 – godz.10.00-14.00 oraz 15.30-18.30 (wykłady, zajęcia indywidualne i grupowe)
23 IX 2010 godz.20.00 – JAM SESSION
24 IX 2010 godz.19.30 – KONCERT (z udziałem uczestników warsztatów)

/mat.pras.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *