ferment_5W sobotę, 4 sierpnia na terenie OFF Piotrkowska odbyły się warsztaty Eko-Sztuki. Projekt został zainicjowany przez Centrum Edukacji Artystycznej FERMENT, we współpracy ze Stowarzyszenie Profilaktyki i Resocjalizacji „AD REM”, w ramach Alternatywnej Galerii Otwartej Obudź Jutro.

Eko-spotkanie wpisało się także w akcję – Lato w mieście, dla tych, którzy wakacje spędzają w Łodzi. Uczymy dzieci i młodzież muzyki, śpiewu, gry na gitarze, perkusji. Chcieliśmy połączyć zajęcia plastyczne, muzyczne i ekologiczne, a także ożywić miejsce, w którym się znajdujemy – wyjaśniła Alicja Szeligowska z CEA FERMENT.

Podczas warsztatów zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy mieli okazję stworzyć z – wydawałoby się – bezużytecznych przedmiotów, jak stare puszki, ułomny talerz perkusyjny, kawałek tekturowej tuby – instrumenty muzyczne. Instrumenty nie dość, że wydobywały z siebie ciekawe brzmienia, to jeszcze zostały pięknie ozdobione. Do dyspozycji fantazji zgromadzonych były farby, sznurki, gumki, kleje, taśmy i inne elementy, za pomocą których ożywić można było ekologiczne odpadki. Pod koniec spotkania oczywiście można było wspólnie zagrać, a słychać było przede wszystkim perkusję. Niezwykle interesującym pomysłem był wodny patyk – dźwięk podobny słyszałam dzień wcześniej na scenie Klubu Wytwórnia, podczas koncertu „Adzika” Sendeckiego wraz z NDR Big Band w ramach V Letniej Akademii Jazzu.

joomplu:40279

Do udziału w zabawie zaproszone były dzieci od lat 6 do – i tutaj granica się zaciera. Każdy, kto miał ochotę, mógł w warsztatach uczestniczyć. „Przyjechałam do cioci  w odwiedziny, poszłyśmy na lody i okazało się, że tutaj właśnie są te warsztaty, więc zostałyśmy. Ja pomalowałam połowę talerza starej perkusji, drugą pomalowała moja ciocia. Teraz będziemy na tych instrumentach wszyscy razem grać” – mówiła 11-letnia Klaudia, która na co dzień mieszka w Zelowie. W grę na perkusji zaangażowany był także Krzysiek, który wcześniej na rampie jeździł na desce, a rytmy uderzeń wyznaczał Piotr Szeligowski – współtwórca wydarzenia, na co dzień uczy dzieci gry na instrumentach w szkółce muzycznej FERMENT.

Jeżeli ktoś szuka pomysłu, jak ciekawie i kreatywnie spędzać z najmłodszymi czas w mieście Łodzi, polecam śledzenie stron Centrum Edukacji Artystycznej FERMENT www.fermentart.pl, a także  Stowarzyszenia Profilaktyki i Resocjalizacji AD REM www.stowarzyszenieadrem.org . 21 i 22 sierpnia planowane są na terenie OFF Piotrkowska gry planszowe, w których uczestnicy będą żywymi pionkami, a także wycinanie i nanoszenie szablonów na ubrania. 23 października, w ramach Łódź Design Festival 2012 odbędą się warsztaty meblowe.

/fot. Łukasz Skorupski

Zobacz także:

Kiermasz ŁZPT przed DOMem (foto)

PoKochAj alternatywę w OFF Piotrkowska (foto)

Reggaeland Promo Tour na OFF Piotrkowska (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_5844
Wieczór Iluminacji w Pałacu Herbsta (foto)
dzki_port_gier_115_20120721_1420033106
Łódzki Port Gier 11.5 (foto)
_MG_2559
Odjazdowy Bibliotekarz 2015 (foto)
1 Komentarz
  • Jola Fasola
    6 sierpnia 2012 at 16:39

    Zdjęcia z wydarzenia zostały wykonane i udostępnione przez Łukasza Skorupskiego, za co uprzejmie dziękuję!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*