ZOSTAŃ DZIENNIKARZEM

Zapraszamy na warsztaty dziennikarskie z edukacją kulturową

Dusze niepokorne, poszukujące i dyskutujące  zapraszamy na warsztaty dziennikarskie z edukacją kulturową. To wymarzone zajęcia dla pożeraczy spektakli, książek, filmów, seriali i gier fabularnych. Będziemy uczestniczyć w wybranych przez Was wydarzeniach kulturalnych (i niekulturalnych) a potem pisać teksty, od których czytelnicy nie będą mogli się oderwać. A potem opublikujemy je na stronie AOIA.

Co się będzie działo na warsztatach? 

  1. Tu i tam

Będziemy dużo oglądać – filmów, spektakli, video – art i dzieł interdyscyplinarnych. Będziemy słuchać muzyki, czytać artykuły i książki. Literatura popularna, seriale, gry komputerowe też znajdą się w programie naszych zajęć. Bo popkultura to też kultura. Wybierzemy się na wycieczki do mediów i instytucji kultury w realu, a w razie lockdownu  będziemy uczestniczyć w wydarzeniach online. Dodatkowo mamy możliwość wchodzenia na  wydarzenia organizowane przez  AOIA. (bezpłatnie).

  1. Dyskusje i burze mózgów

Będziemy rozmawiać, spierać się, dyskutować, ucząc się wyrażania swoich poglądów i przemyśleń. Założeniem zajęć jest twórcza wymiana i uczenie się od siebie nawzajem.  Dotyczy to także prowadzącej zajęcia, która uważa, że w świecie ciągłych zmian, także w dziedzinie technologii, tylko taka edukacja ma sens.

  1. Pisanie, pisanie i pisanie

Artykuły, relacje z wydarzeń, recenzje, wywiady – spróbujemy swoich sił we wszystkich wymienionych gatunkach, by każdy mógł odkryć te, w których odnajduje się najlepiej. Na życzenie grupy program warsztatów może zostać poszerzony o elementy twórczego pisania i komunikacji interpersonalnej.

Edukatorka: Paulina Ilska

Teatrolożka, dziennikarka i edukatorka z państwowymi uprawnieniami pedagogicznymi. Pisała m.in.: do „Dziennika Łódzkiego” i „Reymonta”, obecnie publikuje teksty w „Kalejdoskopie” (przy którym prowadziła też Pracownię dziennikarską), Kwartalniku Artystyczno-Literackim „Arterie” i „Scenach Polskich”. Popełnia nie tylko teksty dziennikarskie, ale i opowiadania. Uwielbia pracować z młodzieżą i od kilkunastu lat zajmuje się edukacją pozaformalną. Przez 10 lat uczyła w Monarze. Prowadzi warsztaty z dziennikarstwa, twórczego pisania, skutecznego uczenia się i zajęcia w zakresie terapii pedagogicznej.

Terminy

Zajęcia odbywać się będą w czwartki g. 16.00 – 17.30

W trybie hybrydowym – na żywo, w AOIA i online. W razie lockdownu zajęcia będą kontynuowane online. Minimum raz w miesiącu planujemy wspólne uczestnictwo w wydarzeniu (wówczas termin zajęć może być inny).

Uczestnicy

Młodzież w wieku 13-19 lat. Grupa – 12 osób.

Zapisy i płatności

Mejl: edukacja@aoia.pl

Koszt 100- zł/mies za 4 zajęcia w miesiącu (w sumie 8 godzin zajęć).

Koszty nie pokrywają` uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych odbywających się poza AOIA.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
artinkubator
Otwarcie Art_Inkubatora
EkstremalnaSobota_event
Ekstremalna sobota w Galerii Łódzkiej
festiwal_kompetencji_plakat
Festiwal Kompetencji – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*