wampiriadaCzym jest Wampiriada? Wampiriada to studencka akcja honorowego krwiodawstwa organizowana dwa razy w roku – wiosną i jesienią – na łódzkich uczelniach wyższych przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Regionu Łódzkiego przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Łodzi. Podczas tego wydarzenia studenci oddają pół litra życiodajnego płynu,  w zamian za co otrzymują 8 czekolad, batonika, napój energetyczny i krwistoczerwoną koszulkę Wampira.

To nic nie boli i w żaden sposób nie szkodzi Twojemu zdrowiu. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, a dzięki Twojej krwi można uratować nawet trzy osoby! – mówi Julia Dzięcielska, koordynator projektu. Nie jest możliwe także zakażenie się, ponieważ wszystkie czynności wykonywane są za pomocą sterylnego, jednorazowego sprzętu. Wystarczy tylko odrobina chęci, dobre zdrowie i waga minimum 50 kg, by pomóc! To jedynie i aż 450 ml krwi, która pomaga – dodaje.

Podczas „Wampiriady” będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku, oddając niewielką próbkę krwi.

Sprawdźcie, kiedy Wampir pojawi się na Waszym wydziale! Wszystkie terminy umieszczone są na plakacie 26. edycji akcji studenckiego honorowego krwiodawstwa – WAMPIRIADA. Więcej informacji można uzyskać na stronie: facebook.com/wampiriada.nzs.rl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
18fkch_pol_pion
XVIII Festiwal Kultury Chrześcijańskiej 2014 – informacje
PLAKAT_afr
II Łódzki Art Festival „Energia Afryki”
grillwwielkimmiesice
Grill w Wielkim Mieście przy Piotrkowskiej 217

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*