Wampiriada – jesień 2015

plakat4Czym jest Wampiriada? Wampiriada to studencka akcja honorowego krwiodawstwa organizowana dwa razy w roku – wiosną i jesienią – na łódzkich uczelniach wyższych przez Niezależne Zrzeszenie Studentów Regionu Łódzkiego przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Łodzi. Podczas tego wydarzenia studenci oddają pół litra życiodajnego płynu,  w zamian za co otrzymują 8 czekolad, batonika, napój energetyczny i krwistoczerwoną koszulkę Wampira.

To nic nie boli i w żaden sposób nie szkodzi Twojemu zdrowiu. Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, a dzięki Twojej krwi można uratować nawet trzy osoby! – mówi Julia Dzięcielska, koordynator projektu. Nie jest możliwe także zakażenie się, ponieważ wszystkie czynności wykonywane są za pomocą sterylnego, jednorazowego sprzętu. Wystarczy tylko odrobina chęci, dobre zdrowie i waga minimum 50 kg, by pomóc! To jedynie i aż 450 ml krwi, która pomaga – dodaje.

Podczas „Wampiriady” będzie można zarejestrować się w bazie dawców szpiku, oddając niewielką próbkę krwi.

Sprawdźcie, kiedy Wampir pojawi się na Waszym wydziale! Jesienna Wampiriada odbędzie się w terminach 17 listopada – 10 grudnia. Więcej informacji tutaj – http://wampiriada.pl/. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *