moc-granatu-b-iext47366037W czwartek, 19 lutego o godz. 19 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się Walentynkowa Kawiarnia Literacka – spotkanie z Martą Motyl wokół jej najnowszej książki pt. Moc granatu. Prowadzenie – Rafał Gawin. Wstęp wolny.

„Moja orientacja nie była łaską – w połączeniu z taką osobowością, temperamentem i pomysłami stanowiła ładunek wybuchowy. Granat!”, wyznaje Magda. Jego moc powoduje, że romansuje z własną uczennicą, którą nazytwa Lolitą, i pasjonatem rekonstrukcji historycznych naraz. Na niech nie kończą się jej podboje. Jednak bohaterka testuje nie tylko swoje najbardziej namiętne wcielenie. Z łatwością szpiega wślizguje się w role powściągliwej adeptki nauczania, usłużnej hostessy, magnetycznej modelki. Nie opuszcza jej ani kreatywność, ani destrukcja. Okaleczającej się kobiecie niełatwo jest porzucić nawyki, które już dawno weszły w krew. Wszystkie przeżycia i otaczającą rzeczywistość komentuje plastycznie, ekspresyjnie, z pazurem, w dwugłosie Erosa i Psyche.

Marta Motyl – autorka powieści „KochAna” (2012) i „Odcienie czerwieni” (2016), w których obrazowo przedstawia relacje między psychiką a ciałem. Ukończyła studia magisterskie z historii sztuki na Uniwersytecie Łódzkim. W prozie i plastyce najbardziej ceni dzieła odważne, wyraziste, gwarantujące intensywność zmysłowych doznań. W swojej twórczości także kieruje się tymi wytycznymi.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Noc Bibliotek w Łodzi
arteriee
Kawiarnia Literacka: Arterie
bernhard1
Spotkanie wokół książki Thomasa Bernharda „Chodzenie. Amras”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*