W.Jama_gry_wojenne_2Do 2 kwietnia w Galerii FF prezentowane są fotografie autorstwa Waldemara Jama. Ekspozycja nosi tytuł „Fotografie i…”.

 
Od lat 60. twórczość Waldemara Jamy ewaluowała w różnych kierunkach. Interesował się zarówno fotografią czystą (pure), jak również metaforyczną, a później medialną, badającą relację znaku pochodzącego z natury, a następnie stającego się systemem w twórczości neoawangardowej (np. cykl Zapis z 1981). […] nigdy nie posiadał swego mistrza czy wzorca artystycznego. Posługiwał się „pasożytniczym” (określenie artysty) nastawieniem do doświadczeń neoawangardy, która w latach 70. i 80. zdominowała życie fotograficzne w Polsce.
 
Dla Jamy stwarzała ona bardzo wieloraki materiał do jego dalszych operacji plastycznych, ponieważ łączy on w sobie postawę fotografa i przede wszystkim plastyka, którego celem jest obraz o charakterze malarskim, czasem plakatowym (np. cykl Puszka Pandory). W XXI wieku nastąpił jej dalszy rozwój, ale jednocześnie osiągnęła ona nowe stadium o znaczeniu krytyczno-wizualnym. 
 
Waldemar Jama - Fotografie i … Waldemar Jama - Fotografie i … Waldemar Jama - Fotografie i …
Waldemar Jama - Fotografie i …Waldemar Jama - Fotografie i … Waldemar Jama - Fotografie i … Wystawa prac studentów WSSiP
/info pras.
 
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
5
Trees in the fog w Niebostanie (foto)
2010-07-10_17-02-16
Fotografie Pawła Pietrzaka „Kwiat/Ogień”
IMG_0493
Urban & Human Empathy 2017 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*