Jak dotąd nasza oferta była familijna i korzystały z niej głównie rodziny z dziećmi oraz młodzież szkolna. Bardzo nas to cieszy i nie zapominamy o naszych wiernych odbiorcach przygotowując ciekawe wakacyjne warsztaty. Ale czy to znaczy, że nie myślimy pozostałych? Absolutnie nie! Nasz letni cykl „Dobre widoki na wieczór!” w Centrum Nauki i Technik EC1 pozwoli naszym dorosłym gościom ciekawie i inspirująco rozpocząć weekend.

Co oznacza dla ludzkości start rakiety SpaceX? Jakie trudności występują obecnie w lotnictwie i astronautyce? W jaki sposób o miłości mówią kobiety i mężczyźni oraz co z tego wynika? Czy miłość to wojna, czy dar od losu? Czego single, życiowi soliści, dowiedzieli się w czasie społecznej izolacji? Jak przed laty wyglądał łódzki półświatek? Jakie są źródła miejskich legend z dawnych lat? A także warsztaty fotografii organizowane przez Narodowe Centrum Kultury Filmowej. To tylko niektóre tematy, które staną się pretekstami do letnich spotkań w niezwykłej przestrzeni Teatru Eksperymentalnego Centrum Nauki i Techniki EC1.

Walorem jest także wspaniała sceneria spotkań z nauką. Teatr Eksperymentalny CNiT EC1 tworzy okazję do bezpiecznego ale wciąż bliskiego kontaktu. Limit miejsc to zaledwie 25 osób, więc tym bardziej doświadczenie uczestnictwa w spotkaniu staje się pełne. Widoki na weekend nigdy nie były lepsze!

Spotkania będą się odbywały w letnie piątkowe wieczory lipca i sierpnia o godz. 19:00.

# # #

Podczas pierwszego spotkania 3.07 zastanowimy się, dlaczego ostatnia misja SpaceX Dragon Crew Demo-2 nie była zwykłym, rutynowym, zautomatyzowanym powtórzeniem opracowanej od lat procedury dokowania z Międzynarodową Stacją Kosmiczną ISS, a także nad tym, co sprawia, że nawet teoretycznie podobne do siebie misje kosmiczne w praktyce bardzo się od siebie różnią.

Nasz kolega z Planetarium EC1 opowie o lotach orbitalnych i o tym, co w misjach kosmicznych może pójść (i czasem niestety idzie) nie tak, a także o tym, dlaczego obecnie latamy w kosmos i jakie wyzwania czekają na nas w najbliższej przyszłości. Następnie przekaże gości drugiemu prelegentowi, który jest pilotem, celem praktycznej demonstracji skomplikowania operacji dokowania misji z ISS. Po pokazie będzie okazja do wspólnej dyskusji oraz rozmów na inne tematy związane z kosmosem.

Nasze spotkanie potrwa od godziny 19:00 do 21:00. W pierwszej części wysłuchamy prezentacji a w kolejnej będzie szansa na wymianę opinii, inspirujące rozmowy i dyskusję. Serdecznie zapraszamy!

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Raymundalia 2018
lodzkiportgier
Łódzki Port Gier 29 – informacje
mixer
Mixer Regionalny Łódzkie 2017

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*