„1, 2, 3 do Muzeum idziesz Ty!” – warsztaty dla maluszków w CMWŁ

To cykl warsztatów adresowany do najmłodszych dzieci wraz z opiekunami, którzy chcą razem kreatywnie spędzić czas w Muzeum.

Zajęcia odbywają się w przestrzeni sali warsztatowej w wybrane czwartki o godzinie 12:00 i jedną niedzielę o godzinie 12:15. Spotkania mają charakter sensoryczno-ruchowy, są świetną okazją do wspólnej zabawy, stawiania pierwszych kroków na gruncie sztuki oraz nauki kreatywnego podejścia do otaczającego świata!

To również doskonała możliwość umacniania pozytywnych więzi między rodzicem i dzieckiem, a także szansa by Wasza pociecha spotkały swoich rówieśników!

Mamy do dyspozycji salę warsztatową i przewijak. Przygotujcie dodatkowe ubranie dla swojego malucha – będziemy się brudzić!

TERMINY:

LIPIEC (zapisy od 21.06):

01.07 (czwartek) g. 12.00 – WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO

04.07 (niedziela) g. 12:15  – WYGINAM ŚMIAŁO CIAŁO

08.07 (czwartek) g. 12.00 – KUCHENNIE

15.07 (czwartek) g. 12.00 – WIELOKSZTAŁTNIE

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Czas trwania: 60 min.

Bilet: 15 zł (dla pary opiekun+dziecko)

Bilety do nabycia w kasie Muzeum po wcześniejszej rezerwacji miejsca (500 527 855).

W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 8 dzieci z opiekunem (razem max. 16 osób). Jedno dziecko uczestniczy w wydarzeniu z maksymalnie jednym opiekunem.

Podczas zajęć opiekunowie mają obowiązek zakrywać usta i nos.

Przed udziałem w warsztacie przekaż edukatorowi oświadczenie o stanie zdrowia (do pobrania ze strony www.cmwl.pl) lub wypełnij je na miejscu.

 

„3, 4, 5 w Muzeum się wkręć!” – warsztaty dla dzieci w CMWŁ

To cykl warsztatów twórczych przeznaczony dla dzieci w wieku 3-5 lat wraz z opiekunami. Zajęcia odbywają się 2 razy w miesiącu w wybrane czwartki o godz. 17.15. Na warsztatach będziemy poznawać Muzeum oraz znajdujące się w nim dzieła sztuki i obiekty. Nie zabraknie działań ruchowych, sensorycznych i dobrej zabawy. Będzie to świetna okazja nie tylko, aby zapoznać się ze sztuką ale także wzmocnić relacje dziecka z opiekunem i rówieśnikami. Spotkania będą się odbywać w sali warsztatowej i w przestrzeni wystaw. Razem z nami wkręćcie się w Muzeum!

 

TERMINY:

LIPIEC (zapisy od 21.06):

08.07 (czwartek) g. 17:00 – ABSTRAKCJA

18.07 (niedziela) g. 12:15 – ABSTRAKCJA

22.07 (czwartek) g. 17:00 – W LUSTRZANYM ODBICIU

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Czas trwania: 60 min.

Bilet: 15 zł (dla pary opiekun+dziecko)

Bilety do nabycia w kasie Muzeum po wcześniejszej rezerwacji miejsca.

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 527 855

W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 8 dzieci z opiekunem (razem max. 16 osób). Jedno dziecko uczestniczy w wydarzeniu z maksymalnie jednym opiekunem.

Podczas zajęć opiekunowie mają obowiązek zakrywać usta i nos.

Przed udziałem w warsztacie przekaż edukatorowi oświadczenie o stanie zdrowia (do pobrania na stronie www.cwml.pl) lub wypełnij je na miejscu.

 

sPLOTY – spotkania twórcze dla młodzieży i dorosłych

To popołudniowe spotkania twórcze dla młodzieży, osób dorosłych oraz seniorów. Spotykamy się 2 razy w miesiącu w wybrane piątki o godz. 17.15. Pracujemy razem, ale każdy nad swoim projektem! Pod opieką edukatora daj upust swojej ekspresji w twórczej technice, która najbardziej Ci odpowiada. Makatki, haft, malarstwo, rysunek, makrama – to Ty wybierasz!

sPLOTY są przestrzenią otwartą na propozycje uczestników. Jeśli chcesz zainspirować innych, przedstaw swój pomysł na spotkaniu! Warsztaty pozwalają na doskonalenie umiejętności tworzenia w tradycyjnych technikach.

 

TERMINY:

CZERWIEC:

25.06 (piątek) g. 17.15

 

LIPIEC:

02.07  (piątek) g. 17.15

09.07  (piątek) g. 17.15

16.07  (piątek) g. 17.15

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem tel. 500 527 855 (w od poniedziałku do piątku w g. 8.00-16.00).

W warsztatach może wziąć udział maksymalnie 8 uczestników.

Czas trwania: 105 min.

Bilet normalny: 12 zł, bilet ulgowy: 8 zł

Bilety do nabycia w kasie Muzeum po wcześniejszej rezerwacji miejsca (500 527 855).

Podczas zajęć uczestnicy mają obowiązek zakrywać usta i nos. Przed udziałem w warsztacie przekaż edukatorowi oświadczenie o stanie zdrowia (do pobrania na stronie www.cmwl.pl) lub wypełnij je na miejscu.

 

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie jubileuszowej „Działy otwarte / Działy zamknięte”

Podczas oprowadzania kuratorka wystawy Małgorzata Markiewicz opowie zwiedzającym o wystawie zbudowanej z okazji 60-lecia CMWŁ, będącej opowieścią o historii instytucji i specyfice muzeum widzianej ze współczesnej perspektywy.

W ujęciu Małgorzaty Markiewicz – artystki, współkuratorki wystawy, tkanina artystyczna staje się polem ekspresji kobiecej narracji, opowieścią o historii kobiet i wyparciu ich z głównego jej nurtu. Artystka opowie o prezentowanych pracach i koncepcji wystawy. 

Małgorzata Markiewicz mieszka i pracuje w Krakowie. Jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 2015 roku uzyskała stopień doktora. Studiowała na Konstfack oraz w Critical Design Studio na Wydziale Architektury Królewskiej Akademii Technologicznej w Sztokholmie. Praktyka artystyczna Małgorzaty Markiewicz bada złożoność współczesnej dynamiki płci w kontekście środowiska domowego, a także szeroko rozumianego społeczeństwa. Od samego początku swojej twórczości używa w pracach tkaniny jako medium. Jest autorką pomnika Gombrowicza w Krakowie. Prace prezentowała m.in. w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki, CSW Zamek Ujazdowski, Park Rzeźby na Bródnie MSN,  Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, The Photographers Gallery w Londynie, Matadero w Madrycie, Berardo Museum w Lizbonie  i wielu innych. Współpracuje z galerią l’etrangere z Londynu.

 

TERMIN:

 2 lipca (piątek) godz. 17:00

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Bilety: normalny 15 zł | ulgowy 10 zł

Limit osób: 25

Podczas oprowadzania obowiązuje reżim sanitarny (maseczki, zachowanie dystansu).

Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie bilety.cmwl.pl

 

GEYER MUSIC FACTORY 2021 – KONCERT GROHMAN ORCHESTRA „KOCHAJMY”

9 LIPCA, g. 21.00

9 lipca dziedziniec Białej Fabryki znów wypełnią muzyczne brzmienia. W ramach festiwalu Geyer Music Factory piosenki o miłości zagra lubiana przez łódzką publiczność Grohman Orchestra.

13-osobowa orkiestra złożona z instrumentalistów Filharmonii Łódzkiej zaprezentuje swój projekt „Kochajmy”, zawierający nowe aranżacje znanych utworów polskiej muzyki rozrywkowej, której tematem przewodnim jest miłość. „Kochajmy” to kolejny po „Klasyce Polskiej Rozrywki” projekt Grohman Orchestra realizowany wspólnie z Krzysztofem Herdzinem. Wśród wykonywanych utworów znajdą się przeboje takich artystów, jak: Zbigniew Wodecki, Marek Grechuta, Andrzej Zaucha, Skaldowie, Perfect, Dżem, Lady Pank, Hanka Ordonówna, Breakout, Wojciech Młynarski.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Start: 9 lipca (piątek) o godz. 21:00
Bilety: 25 zł (miejsca stojące) | 30 zł (miejsca siedzące)

Bilety na koncert będą dostępne w sprzedaży od 22 czerwca od godz. 12:00 na stronie bilety.cmwl.pl oraz w kasie biletowej w dniach otwarcia Muzeum.

Przed koncertem odbędą dwa oprowadzania po wystawie „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie”, podczas których zwiedzający dowiedzą się, jak rozwijała się kultura muzyczna na przestrzeni wieku. W zrekonstruowanych wnętrzach domów będzie można posłuchać utworów wykonanych m.in. przez Mieczysława Fogga, Violettę Villas czy kontrowersyjne jak na owe czasy zespoły big-bitowe, a także zobaczyć takie perełki myśli technicznej, jak radio Turandot, Marconi czy patefon, które w swoich czasach były przedmiotem pożądania niejednego melomana.

Na oprowadzania obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Wszystkie informacje organizacyjne na temat udziału w koncercie i oprowadzaniach dostępne są na stronie:

https://cmwl.pl/…/informacje/geyer-music-factory-2021,224

 

Oprowadzanie po wystawie „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” ścieżką wzornictwa

W każdym domu można znaleźć krzesła, szafy czy naczynia. Nieraz używane są przez kilka pokoleń, ale w końcu przestają być użyteczne lub wychodzą z mody. Wraz ze zmieniającymi się warunkami i potrzebami mieszkańców, zmieniało się też wyposażenie wnętrz. Kuchenne kredensy i wodniarki zostały zastąpione przez nowoczesną kuchnię-laboratorium. Ciężkie trzydrzwiowe garderoby zamieniono na wielofunkcyjne meblościanki a szerokie łoża z wezgłowiem – na składane wersalki i półkotapczany. Eleganckie porcelanowe serwisy ustąpiły miejsca tańszym i praktycznym wyrobom z fajansu. Podczas zwiedzania wystawy ścieżką wzornictwa zwrócimy szczególną uwagę na meble, ceramikę, szkło i inne przedmioty otaczające nas na co dzień. Zastanowimy się, czy dawne meble były wygodne, ładne i praktyczne. Przyjrzymy się trendom i modom we wzornictwie zaczynając od Secesji, przez art deco po polski new look i Cepelię.

Ścieżka wzornictwa to jedna z tras zwiedzania wystawy „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej.

Oprowadzanie poprowadzi Małgorzata Marszałł edukatorka Działu Edukacji

TERMIN:

17.07 (sobota): g. 12.15 (pierwsze oprowadzanie) i 15.00 (drugie oprowadzanie)

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Bilety: normalny 15 zł | ulgowy 10 zł

Limit osób na jedno oprowadzanie: 10

Bilety do nabycia w kasie Muzeum oraz na stronie bilety.cmwl.pl

Podczas oprowadzania obowiązuje reżim sanitarny (maseczki, zachowanie dystansu).

 

Wystawy stałe:

Wystawa stała „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej

Wystawa opowiada historię wielokulturowej, włókienniczej Łodzi z perspektywy codziennego życia jej mieszkańców. Losy bohaterów ukazane są na przestrzeni XIX i XX w. na tle zdarzeń historycznych i społecznych.
Miejsce: Łódzki Park Kultury Miejskiej

 

Wystawa stała „Kotłownia – muzeum interaktywne”

Multimedialna wystawa przedstawiająca proces produkcji włókienniczej i jego ewolucję oraz maszyny używane niegdyś w fabrykach: maszynę parową, żakardową czy selfaktor.

 

Wystawy czasowe:

Ziemia (P)oddana

Wystawa o tematyce ekologicznej przygotowana przez dzieci, zogniskowana  wokół ośmiu tematów: ziemi, wody, powietrza, człowieka, fauny, flory, miasta/przemysłu i filozofii, które rozpoczynają szerszą dyskusję na temat ochrony naszej planety.

Działy otwarte / Działy zamknięte

Wystawa z okazji 60-lecia CMWŁ, współtworzona przez współczesnych artystów zainspirowanych bogatą muzealną kolekcją tkaniny artystycznej, przemysłowej i odzieży, zbudowana w oparciu o trzy różne narracje, wywodzące się z trzech różnych wizji postrzegania muzeum.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
renowacje_obrazw_samuela_hirszenberga_20161008_1015851584
Foto Dej 2016: Pałac Poznańskich
wampiriada
Wampiriada – wiosna 2017
urodziny6sierpnia
Urodziny Ulicy 6 sierpnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*