Rozpoczynamy cykl „Wakacje z dzieckiem”. CO kilka dni na stronie Plastra prezentować będziemy rodzinne atrakcje naszego województwa. Na początek największy park rozrywki powstacjący pod Łodzią – Miasto Przygów Mandoria w Rzgowie.

Na gości czekają m.in. familijne roller-coastery, tematyczne karuzele, łódki na wodzie czy ogromna zjeżdżalnia. Cały park jest zadaszony i wystylizowany na renesansowe miasto handlowe. Mandoria to pierwszy w centralnej Polsce całoroczny park rozrywki. Znajduje się na terenie Miasta Mody PTAK w Rzgowie i ma wyjątkową, w Polsce wciąż rzadko spotykaną formę. To w całości park tematyczny i największy tego typu w Europie. Jego twórcy oparli swoją wizję na inspiracji czasami renesansu. Wykreowali własny świat, którego częścią są nowoczesne atrakcje. Dzięki temu goście parku dosłownie przenoszą się w czasie.

Bilety do Miasta Przygód można nabyć na stronie internetowej mandoria.com lub bezpośrednio w parku. Ich cena to 99 zł za osobę, ale dzieci mające mniej niż 85 cm wzrostu są zwolnione z tej opłaty. Goście mogą liczyć także na zniżkę w ramach Karty Dużej Rodziny. Ponadto, w Mandorii można zrealizować bon turystyczny. Niebawem do sprzedaży trafi również Karta Roczna – rozwiązanie dla tych, którzy chcą odwiedzić park kilka razy w roku.

Na miejscu znajdują się różnorodne atrakcje. W Mieście Przygód znajdziemy m.in. familijne roller-coastery, klasyczne karuzele czy pływające po wodzie łódki. Każda z atrakcji jest zgodna z tematem parku i ma swoją wyjątkową nazwę. Są to np. Merkant – kolejka górska, Latarnia Leonarda – unoszące się nad ziemię rowerki, Galeon – wirujący statek, Skarbiec – ogromny labirynt luster, Karawana – dwupoziomowa karuzela wenecka. Wiele atrakcji Mandorii przystosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Atrakcje Mandorii:

– Merkant – najdłuższy w Polsce roller-coaster „pod dachem” (długość torów: 265 m). Trasa wznosi się na wysokość 7 m, a maksymalna prędkość wagoników to ok. 36 km/h. Z kolejki korzystać mogą dzieci od 100 cm wzrostu. Atrakcja dostępna dla osób z niepełnosprawnościami.
– Galeon – olbrzymi okręt wirujący nad portem. Atrakcja dostępna dla każdego. Dzieci mające mniej niż 105 cm wzrostu muszą korzystać z niej w towarzystwie opiekuna.
– Rybak Bartek – karuzela z łódkami na wodzie. Dostępna dla każdego. Dzieci poniżej 110 cm wzrostu mogą korzystać z niej wyłącznie w towarzystwie opiekuna.
– Latarnia Leonarda – zachwycająca karuzela typu magiczne rowery. Wprawienie w ruch pedałów, unosi nad ziemie. Przerwa w pedałowaniu skutkuje opadaniem. Atrakcja dla osób powyżej 90 cm wzrostu (dzieci mające mniej niż 120 cm muszą przebywać w towarzystwie opiekuna).
– Barbakan – ogromna rodzinna zjeżdżalnia z aż 6-cioma torami. Bawić się na niej mogą dzieci już od 85 cm wzrostu. Idealne miejsce do rodzinnej rywalizacji.
– Karawana – zachwycająca dwupoziomowa karuzela wenecka, dostępna dla każdego. Dzieci do 105 cm wzrostu wymagają obecności opiekuna.
– Mroczny Dwór – jedyny w kraju roller-coasterjeżdżący w ciemności. Dla dzieci już od 95 cm wzrostu.
– Ratusz – jeden z największych figlorajów w kraju. Mogą korzystać z niego dzieci już od 85 cm wzrostu.
– Bal Butów – jedyne w Polsce zderzające się auta, które wyglądają jak buty.
– Strzelnica – wyjątkowa strzelnica z historycznymi karabinami.
– Orkiestra Błaznów – przezabawna ruchoma ławka dla każdego. Dzieci mające do 105 cm wzrostu muszą przebywać w towarzystwie opiekuna.
– Beczki – wspaniała karuzela w winnicy dostępna dla każdego. Obecność opiekuna konieczna w przypadku dzieci poniżej 105 cm wzrostu.
– Skarbiec – gigantyczny lustrzany labirynt. Atrakcja dostępna dla każdego. Dzieci mające mniej niż 110 cm wzrostu muszą przebywać to w towarzystwie opiekuna.
– Klejnot – karuzela łańcuchowa przeznaczona dla osób mierzących więcej niż 120 cm.
– Zatoka Piskorza – łódki zdalnie sterowane. Atrakcja dla gości w każdym wieku.
– Szalupy – rowerki wodne dla dzieci.

Informacje podstawowe

Mandoria: CH Ptak (po prawej stronie jadać od Łodzi) – Dąbrowskiego 1, Rzgów

Godziny otwarcia:
poniedziałek – czwartek: 10:00 – 20:00
piątek – niedziela oraz święta: 10:00 – 20:00

Wstęp:
Bilet: 99 zł
Dzieci do 85 cm wzrostu wstęp wolny
Zniżki w ramach Karty Dużej Rodziny
Bon Turystyczny

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6165
Strefy Tuwima – gra dla dzieci i młodzieży (foto)
Nowy słoń w łódzkim ZOO (foto)
Antoni Starczewski. Idea zapisu linearnego w Centralnym Muzeum Włókiennictwa (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*