Festiwal Teatralna Karuzela, premiery Teatru Pinokio i Arlekin, Baśniowa Piotrkowska, spektakle w Textorial Park, Letnie Czwartki z Teatrze Małym oraz stuki Teatru Muzycznego i Teatru Powszechnego. To nas czeka w lipcu.

Wakacje w teatrze to zazwyczaj okres stagnacji. W Łodzi kojarzone były z Letnią Sceną oraz festiwalem Retroperspektywy. O ile ta druga impreza odbędzie się, to drugi rok z rzędu Miasto nie chce wspierać najstarszej teatralnej – wakacyjnej inicjatywy w naszym województwie. Na szczęście niektóre teatry (Arlekin, Mały, Muzyczny, Powszechny, Pinokio) wciąż działają i przygotowały na nadchodzący miesiąc kilka propozycji.

2 lipca startuje tegoroczna, już dziesiąta edycja Festiwalu Teatralna Karuzela. W jego ramach pokażemy spektakle na żywo i w formie transmisji on-line oraz zaprosimy Was na otwarte panele dyskusyjne, różnorodne spotkania warsztatowe i koncerty, które zapewnią wszystkim codzienną dawkę dobrej i pięknej energii. Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu jest NATURATYKA. Przez ten dziwny, tajemniczy twór rozumiemy naturę, która domaga się naszej uwagi oraz ludzki umysł, który poszukuje nowego ładu i harmonii. Widzimy w NATURATYCE potencjał eko i zero waste, czujemy nieposkromiony taniec żywiołów i szaleństwo planet, słyszymy kosmiczną melodię Początku i Końca. Poszukujemy w niej wspólnoty i korzeni, która tę wspólnotę umacniają. Wybierzcie się z nami w podróż, która pozwoli wsłuchać się w tykający zegar świata. Impreza potrwa do 11 lipca (więcej informacji tutaj).

W ramach Festiwalu Pinokio zaprezentuje 10 lipca premiero Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Każdy z nas zastanawiał się kiedyś, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki. Że znikają – to fakt,  skoro wsadzamy je parami, a wyjmujemy pojedyncze. Ekipa Pinokia zdaje się znać odpowiedź na pytanie od wieków dręczące nie tylko dzieci, ale także skarpetkolubnych dorosłych. Otóż zaginione skarpetki ruszają w świat, robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami albo po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

11 lipca Arlekin zaprasza na premierę, również w ramach Festiwalu Teatralna Karuzela, spektaklu Tata. Tytułowy bohater spektaklu to widziany oczyma dziecka „ojciec idealny”. Gigantyczny, wszechwiedzący, niezłomny, i – przede wszystkim – niekonwencjonalny. Taki, który zna rozwiązanie każdego problemu, a jednocześnie nie wstydzi się okazywania emocji. Taki, który potrafi przeciwstawić się lekarzom, trenerowi pływania, ale też rozzłościć się czy nawet rozpłakać. To jednocześnie zapis tęsknoty za Tatą, który kurczy się, łamie, a czasem nawet… znika.

Teatr Mały w każdy czwartek lipca zaprasza widzów na darmowe, plenerowe spektakle na Rynku Manufaktury. Zobaczymy Stosunki Prawne, Akompaniatora, O!Impro. Wieczór Komediowy plus koncert Trzeciego Oddechu Kaczuchy (więcej informacji tutaj).

W każdą niedzielę wakacji na dziedzińcu Urzędu Miasta organizowane będą spektakle dla dzieci pn. Baśniowa Piotrkowska. W ramach nowego cyklu wydarzeń dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach i animacjach oraz obejrzeć plenerowy teatrzyk, a organizator zadba również o umielenie czasu rodzicom (więcej informacji tutaj).

Dwukrotnie w wakacje, 4 lipca i 1 sierpnia Textorial Park zaprosi najmłodszych na pokazy teatralne – spektakli Jacek i Placek oraz Jaś i Małgosia (więcej tutaj). 3 lipca w Teatrze Muzycznym zobaczymy Piękną i Bestię wakacyjnie, Teatr Powszechny stacjonarnie będzie działać do 4 lipca, a online do 31 lipca.

W sierpniu (20-29 sierpnia) Teatr Chorea zaprosi na kolejne Retroperspektywywięcej informacji wkrótce znajdziecie tutaj.

LIPCOWE REPERTUARY TEATRÓW ZNAJDZIECIE TUTAJ

PREMIERY
10 lipca Niesamowite Przygody Dziesięciu Skarpetek (w Teatrze Pinokio)
11 lipca Tata (w Teatrze Arlekin)
WYDARZENIA
2-11 lipca Festiwal Teatralna Karuzela
4 lipca Wakacyjne plenery w Textorial Park
niedziele lipca i sierpnia Baśniowa Piotrkowska
od 8 lipca Letnie czwartki z Teatrem Małym w Manufakturze
 
PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Geriatrix Show w Teatrze Małym
barbelo-foto_GREG_NOO-WAK
„Barbelo, o psach i dzieciach” w Teatrze Jaracza (foto)
wszystko
Wszystko o mężczyznach w Teatrze Rozrywki Lutnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*