Wakacje w Łodzi – lipiec 2019

Wakacyjne propozycje teatralne od lat pozostają bez zmian. Letnia Scena, Teatralny Pasaż Róży, Retroperspektywy oraz spektakle Teatru Powszechnego.

Zapraszamy w każdą środę wakacji (poza 14 sierpnia) oraz w pierwszą środę września na pokazy teatralne do Domu Literatury w ramach tegorocznego Przeglądu Małych Form Teatralnych – Letnia Scena 2019. To już dwudziesta pierwsza edycja tego festiwalu, najstarszego teatralnej imprezy organizowanej w Łodzi w trakcie wakacji. W lipcu zobaczymy takie spektakle jak: Grubaska (Teatr Miejski w Lesznie), Zrobie co zechce (Teatr Porywacze Ciał), Złota Rybka przed 40-tką, Początek końca (Teatr KTO) oraz Kontrabasista (Teatr MASKA) – więcej informacji znajdziecie tutaj.

Po raz trzeci Łódzkie Centrum Wydarzeń zaprasza na Piotrkowską 3 na Teatralny Pasaż Róży, w tym roku w dwóch odsłonach – w piątek spektakle dla dorosłych (będą to kolejno w lipcu: Ratuj się kto rodzi!, Dziennik przebudzenia, Grubaska), w niedziele spektakle dla dzieci (Bajkowa Karuzela z Lalkami, Śmiechowisko, Krawiec niteczka, Wielka draka w Prosiaczkowie, czyli niebezpieczne zabawy, Urodziny Baby Jagi) – więcej informacji tu i tutaj.

Teatr Powszechny w Łodzi – jak co roku – zaprasza łodzian na spektakle również w wakacje. Lato w Teatrze Powszechnym w Łodzi będzie trwać aż do 28 lipca. Na dwóch scenach przy Legionów zobaczyć będzie można spektakle z Dużej i Małej Sceny w specjalnych, wakacyjnych cenach (20, 25 i 30 zł) – łącznie zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt przedstawień. W ubiegłym roku kilka tysięcy biletów rozeszło się w kilka dni – więcej informacji tu.

W sierpniu kolejne spektakle Letniej Sceny, Pasażu Róż i Baśniowego Pasażu Róż, a także kolejna odsłona Festiwalu Retroperspektywy. Artyści i grupy teatralne z USA, Rosji, Wielkiej Brytanii, Ukrainy czy Szwecji, ale też polskie uznane zespoły – w sumie 30 wydarzeń, w tym prapremiery i premiery ogólnopolskie, wystawy, master class z Rosanną Gamson, koncerty i po raz pierwszy Małe RPS dla najmłodszych – więcej informacji znajdziecie tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *