Wakacje w Bibliotece Wojewódzkiej w Łodzi

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza grupy zorganizowane na wakacyjne spotkania.

Dział Zbiorów Specjalnych 

Książka dziecięca dawniej i dziś

W trakcie spotkań dzieci będą mogły obejrzeć unikatowe książeczki z Muzeum Książki Dziecięcej: książeczki przestrzenne, pełne niespodzianek miękkie maskotki, książeczki zapachowe, dotykowe i dźwiękowe oraz takie, które czytają się same. Pokażemy, jak zostać bohaterem bajki i przenieść się w świat pełen magii.

Biblioteczny Park Jurajski

Uczestnicy zajęć zobaczą jak wyglądały dinozaury, usłyszą ich głosy i obejrzą przyrodę sprzed milionów lat. Dzięki trójwymiarowym, panoramicznym ilustracjom i towarzyszącym im niesamowitym dźwiękom przeniosą się do prehistorycznego świata – prosto do epoki dinozaurów.

Świat w obrazkach – historia komiksu

Zajęcia dla miłośników komiksów. Z liczącej ponad 4800 tytułów Kolekcji pokażemy te najstarsze i najnowsze, polskie i zagraniczne: począwszy od „120 przygód Koziołka Matołka” czy „Tytusa, Romka i A’Tomka” poprzez najbardziej rozpoznawalne komiksy amerykańskie, francuskie i belgijskie, aż po japońskie mangi i powieść graficzną.

KONTAKT: Dział Zbiorów Specjalnych – tel. 42 663-03-24 / e-mail zbioryspecjalne@wbp.lodz.pl

Powyższe zajęcia są bezpłatne!

 

Dział Zbiorów Audiowizualnych

Wakacje z Kindloteką

Warsztaty dla dzieci: Robot Dash, Makey, Makey, Kodowanie na dywanie.

Amazon STEM Kindloteka to program edukacyjny skierowany do uczniów i nauczycieli. S (Science – Nauka) T (Technology – Technologia) E (Engineering – Inżynieria) M (Math – Matematyka).

KONTAKT: Dział Zbiorów Audiowizualnych – tel. 42 663-03-59 / e-mail muzykalia@wbp.lodz.pl

Powyższe zajęcia są bezpłatne!

 

Zapraszamy także do korzystania ze stałej oferty lekcji bibliotecznych i warsztatów, która jest aktualna w okresie wakacyjnym: https://www.wbp.lodz.pl/lekcje-biblioteczne.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *