foto_pawel_stelmachWładysław Komendarek, praojciec el muzyki, w sobotę 23 marca 2013 r. wystąpi w klubie Scenografia. Będzie to pierwszy od 25 lat koncert wirtuoza pokrętełek w fabrycznym mieście. Początek występu o godzinie 20.00.

Artysta w ekscytującą podróż po krainie elektronicznymi dźwiękami i spektakularnymi laserami płynącej zabierze jedynie stu szczęśliwców, którzy w porę zaopatrzą się w wejściówki. Bilety w cenie 33 zł można nabyć wyłącznie poprzez sieć ticketpro.pl (czyli również w Empiku, Media Markcie, Saturnie i in.). Ilość miejsc ograniczona – przewidziano wyłącznie sto miejsc.

Komendarek w swoim śpiewie stosuje język nieznany. Komponuje jedynie w nocy, bo jak twierdzi potrafi osiągnąć wewnętrzny spokój tylko wtedy, gdy przyroda zasypia. Ma bzika na punkcie kosmosu, gdzie zresztą gdyby tylko mógł, najchętniej spędziłby resztę życia. Uważnie śledzi wszelkie doniesienia związane z przestrzenią kosmiczną. Największą uwagę zwraca na te dotyczące eksperymentów armii USA na wodach oceanu oraz wypadków pojazdów kosmicznych z innych planet.

Występ Władysława Komendarka będzie pierwszym z trzech ekskluzywnych wydarzeń muzycznych, jakie szykuje dla Łodzian Fundacja Art Industry, agencja Fantom Media oraz redakcja portalu muzycznego 3gramy.pl. W ramach dwóch kolejnych, w Scenografii zagoszczą: 13 kwietnia – progresywni „otwieracze” umysłów, czyli Hipgnosis, zaś 25 maja – symfoniczno-metalowi koneserzy synestezji – Victorians.

Informacje o artyście:

Władysław Komendarek zaczynał pod koniec lat 70., w stworzonej razem z braćmi Puczyńskimi grupie Exodus, dziś stanowiącej legendę polskiej progresji. Gdy po siedmiu latach grania zespół się rozpadł, zabrał się za eksperymentowanie z muzyką „na własną rękę”, co zresztą z powodzeniem robi do dziś.

Komponuje elektroniczne dźwięki, pełne wielogatunkowych naleciałości: od punku i hard rocka, po jazz i muzykę klasyczną. Ma na koncie ponad dwadzieścia płyt, na których w nietuzinkowy sposób łączy klasykę ze współczesnym brzmieniem syntetyzatorów. Był gościem ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit, na którym poprowadził autorski warsztat pt.: „Od dźwięku do produkcji”, przyciągając swoją charyzmą i poczuciem humoru tłumy. Gdyby mógł, poleciałby w kosmos.

Ostatnia, jak dotychczas, płyta artysty to „Komendarek â Chopin”. To odświeżona wersja poprzedniego krążka „Fryderyk Chopin”, ale w zupełnie nowej okładce, wyposażonej w oryginalne dźwięki, ciekawą grafikę i recenzję.

/fot. Paweł Stelmach

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
groniec
Katarzyna Groniec w Teatrze Małym
zakopower
Zakopower kolędowo w Teatrze Muzycznym
SLASH featuring Myles Kennedy and The Conspirators w Atlas Arenie

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*