DSC_0019W sobotę, 23 marca, w klubie Scenografia doszło do połączenia z kosmosem. Do naszej cywilizacji, na krótką chwilę, przybył Władysław „Gudonis” Komendarek -Instrumentalista i kompozytor muzyki elektronicznej. W latach 1973-1983 członek legendarnej grupy EXODUS.

„Jak da radę wspólnie poprzez muzykę połączmy się z kosmosem, albo jeszcze dalej.” Dało radę. I bez dwóch zdań – warto było. Władysław Komendarek to legendarna postać polskiej sceny elektronicznej. Koncert w Klubie Scenografia był pierwszym od 25 lat występem artysty w Łodzi.

Muzyk, multiinstrumentalista, wizjoner o kosmicznej aparycji, otoczony swoim bogatym instrumentarium zabrał publiczność w niesamowitą podróż w przestworza elektronicznych dźwięków i laserowych świateł. Spektakl był obfity w całą gamę muzycznych doznań zaczynając od muzyki progresywnej, rockowych i metalowych riffów, poprzez ambient, industrial i elementy muzyki klasycznej, aż po rożne odmiany transu. Wszystko to okraszone wokalowymi wstawkami niczym z gwiezdnych przestworzy oraz tańcem wizualizacji i świateł tworzyło spójną, arcyinteresujacą całość. Muzyka pełna przestrzeni i zarazem niebywałej energii nieustannie przyciągała uwagę zmianami nastrojów.

joomplu:50693

Improwizowany performance Komendarka – istna sinusoida napięć i rozluźnień – zdradzał silne fascynacje artysty kosmosem, jak również dawał wyraz jego negacji współczesnego świata powieleń i mainstreamu. Jego przekaz z podziemia był bardzo jasny: nowatorstwo, eklektyzm, oryginalność, bezkompromisowość i szczerość to wartości, które niewielka, acz świadoma i otwarta publika miała okazję doświadczyć podczas występu tej wyjątkowej na polskiej scenie osobowości.

/fot. Rafał Jakuszczonek

Zobacz także:

Gaba Kulka w Scenografii (foto)

R.U.T.A. w Scenografii (foto)

Noise Clinic i Electric Chair w Scenografii (foto)

Psychocukier w Scenografii (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3558
Geyer Music Factory 2012: Piotr Salata (foto+wideo)
23sierpnia_068
Lizard King Festival: To Leave A Trace i Kabanos (foto+wideo)
DSC_3000
European Jazz Ensemble w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*