zimpelW środę, 11 maja o godz. 20:30 w 6. dzielnicy rozpocznie się koncert Wacława Zimpela z projektem Lines. Bilety kosztują 20 zł. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia na to wydarzenie.

Wystarczy, że wyślecie maila na adres konkurs@plasterlodzki.pl. W temacie maila wpiszecie „Zimpel”, w treści podajcie swoje imię i nazwisko, a także napiszecie dlaczego chcecie pójść na koncert. Zabawę zakończymy w 11 maja, o godz. 14. Laureata konkursu powiadomimy o wygranej drogą mailową. Zaproszenie otrzyma autor najciekawszej odpowiedzi.

Biorąc udział w konkursie znasz jego regulamin

Wacław Zimpel sięga do wszystkich muzycznych światów, w których porusza się od lat, w ramach różnych projektów i zespołów. Splata ze sobą amerykański minimal music, hinduski system rag, jazz oraz klasykę. Aby zbudować wielowarstwowe polifonie wykorzystuje looper, który umożliwia nakładanie na siebie kolejnych warstw melodycznych, co przywołuje na myśl renesansowe kanony Ockeghema i kompozycje Steve Reicha.

Tak jak w swoich poprzednich projektach, tak i w tym, Zimpel prezentuje bogate instrumentarium. Oprócz klarnetów, analogowych organów z lat 70. i pianina, korzysta z ludowych instrumentów różnych kultur – laotańskiego khaenu, hinduskiej algozy, fletów alikwotowych z Karpat czy trombity ukraińskiej.

Konsekwencją solowego projektu muzyka, jest płyta zatytułowana „Lines”. Ukazała się w lutym nakładem krakowskiego wydawnictwa Instant Classic.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Ladies_Night_-_listopad
Ladies Night w Cinema City (zakończony)
Jak pies z kotem w Kinie Helios (zakończony)
HK_grudzien_16
Halokultura – grudzień 2016 (zakończony)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*