kwartalW piątek, 21 sierpnia w godzinach 17:00 – 20:00 przy ul. Więckowskiego 36 w Łodzi odbędzie się impreza „W poszukiwaniu zaginionego kwartału”. Wstęp wolny. Ponadto o 20:30 odbędzie się projekcja filmu: „Małe stłuczki’’, reż. Aleksandra Gowin oraz Ireneusza Grzyba.

W sierpniu Muzeum Miasta Łodzi proponuje spacery po najciekawszych ulicach Starego Polesia oraz cykl plenerowych projekcji. W programie dotyczącym tego wyjątkowego, choć czasami ciągle zbyt mało docenianego rejonu miasta nie mogło zabraknąć akcji w Muzeum Sztuki.

W ogrodzie ms1 będzie można obejrzeć film „Małe stłuczki”, którego wiele plenerowych scen było kręconych właśnie na poleskich ulicach.  „Małe stłuczki” to fabularny debiut Aleksandry Gowin i Ireneusza Grzyba, film opowiada o przypadkowym spotkaniu ludzi, którzy z różnych powodów nie lubią podążać wyznaczonymi szlakami.

Przed filmem będzie można zwiedzić trwającą do 23 sierpnia wystawę „DADA Impuls”. Na ekspozycji znajduje się około 300 dzieł – obiektów, obrazów, grafik, rysunków, rzeźb, druków i archiwaliów z kolekcji Egidio Marzony. Obejrzeć można na niej prace tak ważnych twórców jak Marcel Duchamp czy Kurt Schwitters.

W niedzielę, 23 sierpnia w godzinach 12:00 – 16:00 odbędzie się piknik, który będzie towarzyszył finisażowi wystawy Dada Impuls. Z Kolekcji Egidio Marzony. Zapraszamy wszystkich wielbicieli absurdu, groteski i nieszablonowego humoru.

Piknik rozpocznie się spacerem po wystawie, który poprowadzą jej kuratorzy: Paulina Kurc-Maj i Paweł Polit. Następnie na muzealny dziedziniec zaproszeni zostaną goście, gdzie przygotowano atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Najmłodsi uczestnicy będą mogli obejrzeć spektakl „Wombat nie śpi” w wykonaniu grupy teatralnej Sztuka Ciała, realizującej się w projektach skupionych na sztuce pantomimy i teatrze ruchu. Dorośli widzowie będą mogli obejrzeć spektakl „Kobieta Kalendarz” – interaktywny projekt performatywno – teatralny, dotykający tematyki kobiecości.

Będzie można również wziąć udział w loteryjce fantowej, w której temperaturę podniosą cenne i zaskakujące nagrody. Wielbiciele filozofii odnajdą się przy Generatorze Pytań Egzystencjalnych – każde pytanie będzie można wypisać na koszulce za pomocą szablonów i farb w sprayu. Zgodnie ze strategią futurystów i dadaistów, miłośników literatury organizatorzy imprezy zaproszą do tworzenia poematów automatycznych. Pojawią się również Zaskakujące Maszyny do Tworzenia Rysunków Automatycznych, które zaciekawią nie tylko zwolenników inżynierii.

Na dziedzińcu muzeum pojawią się szachy. Wielbicieli tej szlachetnej gry, która fascynowała m. in. Marcela Duchampa, organizatorzy imprezy zapraszają do pojedynku z mistrzem szachowym Piotrem Straupiszem. Wodzirejem Pikniku będzie artysta, performer i muzyk Tomasz Cebo.
   

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
folkowe
Folkowe Inspiracje 2017 – informacje
IX Festiwal Kultury Buddyjskiej w Łodzi
lmf_PLANSZA
Light.Move.Festival. 2017 – informacje

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*