wpogonizaW sobotę, 12 września o godz. 18 w Teatrze Arlekin im. Henryka Ryla rozpocznie się premiera sztuki W pogoni za… Przemysława Wechterowicza.

Każdy z nas z pewnością choć raz w życiu zadał sobie pytanie: „Po co jestem, dokąd zmierzam?” Odpowiedź raz wydaje się prosta, kiedy indziej staje się niewytłumaczalnym zagadnieniem. Często wymyka się z rąk, płata figle i mieni kolorami tęczy.

Niemal każdego dnia, miesiąca i z biegiem lat zmieniamy zdanie dotyczące sensu życia, dobieramy inne priorytety, stawiamy sobie kolejne cele. Lecz ile byśmy ich nie zrealizowali, zawsze ważną rolę odgrywa nieubłagany CZAS – życia, śmierci, pracy, wolny, na zabawę, na miłość, na nas… Na podstawie książki „W pogoni za życiem” Przemysława Wechterowicza, twórcy spektaklu stworzyli alegoryczną historię, w której podsuwają kilka odpowiedzi na wspomniane wcześniej trudne pytanie, które spędza sen z powiek zarówno zwykłym śmiertelnikom, jak i wielkim tego świata.

Realizatorzy przenoszą widzów w świat maleńkiej jętki (latającego owada), która zaraz po tym jak przychodzi na świat, dowiaduje się, że jej życie trwa tylko jeden dzień… I w ciągu tego jednego dnia z całych swoich maleńkich sił zrobi wszystko, by jak najpełniej je przeżyć. Całość jest zrealizowana przy pomocy niezwykle ciekawej techniki teatru cieni, połączonej z animacją komputerową. 

Spektakl adresowany jest do dzieci powyżej 5 roku życia, a także do dorosłych, ponieważ w świetle czasu, życia i śmierci każdy z nas jest równy.

Reżyseria: Anna Nowicka
Scenografia: Michał Adam Jankowski
Muzyka: Piotr Klimek

Obsada: Klaudia Sikorska, Katarzyna Pałka, Marcin Sosiński, Szymon Nygard

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Złodziej w Filharmonii Łódzkiej
Plastry Kultury 2018 – spektakl teatralny roku
ratujsiektorodzi
Ratuj się kto rodzi! w Teatrze Rozrywki Lutnia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*