W ogniu pytań: Szymon Korzeniowski (consFEARacy)

Szymon_KorzeniowskiW tym tygodniu W ogniu pytań gościmy muzyka młodego, łódzkiego zespołu, którego członkowie już dwukrotnie pojawili się w naszej rubryce. Czas na odsłonę trzecią, w której na nasze pytania zgodził się odpowiedzieć Szymon Korzeniowski – wokalista i gitarzysta zespołu consFEARacy.

Szymon Korzeniowski (Korzeń) aktywnie działa w dwóch zespołach: thrashmetalowym consFEARacy (w którym jest gitarzystą i wokalistą) i industrialno rockowej Arythmii (tu z kolei gra na basie). Skład consFEARacy na dobre wykrystalizował się w 2009 roku. Od tamtego czasu muzycy dużo koncertują. Mają na koncie EP The Death and Resurrection Show, a obecnie kończą pracę nad debiutancką płytą.

Szymon jest także organizatorem cyklu koncertów pod szyldem BURNING DOWN THE HOUSE w klubie DOM. To impreza na którą zapraszane są nie tylko zespoły o ugruntowanej pozycji na rynku, ale także debiutanci o sporym potencjale muzycznym.

W dzieciństwie chciałem zostać… członkiem zespołów ZZ Top albo Slade.

Ksywka z lat szkolnych… Z niewiadomych przyczyn – Korzeń.

Zespół, którego nałogowo słuchałem jako nastolatek… Najpierw Iron Maiden, a potem już tylko Slayer.

O tym, że muzyka będzie moim pomysłem na życie zdecydowałem, kiedy… po raz tysięczny usłyszałem, że lepiej żeby to nie był mój sposób na życie.

Jeśli nie wyszłoby mi z muzyką to zapewne dziś zajmowałbym się… A to wyszło mi z muzyką? Pewnie bym gdzieś wyjechał.

Podróżując w busie podczas trasy koncertowej czas najchętniej spędzam… śpiąc, uwalony na którymś z członków zespołu (wersja kombi). Taki przywilej. A jak faktycznie jest ten bus, to gawędy z Mietkiem – mistrzem kierownicy, ciętego, klasycznego dowcipu i erotycznej anegdoty.

Mój sposób na przedkoncertowy stres… Sprawdzam czy bas stroi (mała obsesja), potem trzy razy głową w kant kibla i jest dobrze.

Najdziwniejsze zdarzenie, które przytrafiło mi się podczas koncertu… Pomijając kopnięcia prądem, mikrofon w krtani i inne przyjemności, które nikogo nie dziwią, to był jeden koncert, na którym trafiło się coś, co mnie całkowicie zbiło z pantałyku. Pewien siwy pan podszedł do sceny i zapytał czy u nas „Baśka pierze na meblach”, (a potem jeszcze Tasior powiedział „Przepraszam”!). Szok.

Ciekawa anegdotka z fan(k)ami w tle, wzięta z życia koncertowego mojego zespołu… Patrz niżej.     joomplu:41261W wywiadach najbardziej nie lubię być pytany o… Patrz wyżej.

Muzyczne przeżycie, które zapamiętam na długo… Koncerty robią na mnie największe wrażenie. Każdy koncert Slayera, Rogera Watersa, Rolling Stones = ciary, maks, koniec świata. Jeszcze bardzo wbił mi się w pamięć jeden jam z chłopakami z Islandii, tak zwana magia momentu.

Płyta od której przez długi czas nie potrafiłem się uwolnićReign in Blood Slayera. Jeżeli wiesz o co chodzi, to nigdy się nie uwolnisz. I o to chodzi.

Moje muzyczne guru… Jeff Hanneman.

W kobietach najbardziej pociąga mnie… Kibić.

Mój sprawdzony sposób na zaimponowanie kobiecie… Umiem jednocześnie gwizdać i buczeć. Czad, co nie maleńka?

Gdybym przez jeden dzień mógł być kobietą to chciałbym być… Nie chciałbym być kobietą, bo na stówę bym się zapomniał i wysikał na stojąco. Tylko problem by był.

W ludziach najbardziej irytuje mnie… Skrystalizowana głupota.

Cecha, którą cenię u innych, a której sam nie posiadam… Jest ich baaardzo dużo, ale nie przejmuję się tym, bo ci posiadający te wspaniałe Ce-cHa nader często na końcu mają U-Jot.

Nie mógłbym żyć bez… muzyki.

Nigdy nie potrafię sobie odmówić… cynicznego komentarza.

Kiedy mam wszystkiego dosyć to… wychodzę.

Chciałbym w sobie zmienić /w wyglądzie lub charakterze/… Zdrowy jestem, więc nie wybrzydzam. Lewek mnie tego nauczył.

Danie/słodycz, którym potrafię się delektować bez końca… To co sam sobie ugotuję, bo lubię gotować i gotuję pod siebie 😉 Ze słodyczy- Toblerone i Daim!

Łódzki klub, który ma w sobie to coś… DOM, bo ma to „coś” i nie ma tego, co niepotrzebne.

Będąc w Łodzi koniecznie trzeba odwiedzić/zobaczyć… Knajpy i ulice.

/fot. 1 Krzysztof Cytacki
/fot. 2 Aleksandra Rosset

Zobacz także inne wywiady z serii 'W ogniu pytań’


3 komentarze do “W ogniu pytań: Szymon Korzeniowski (consFEARacy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *