W ogniu pytań: Piotr Kulak (Wolfgang in a truck)

Piotr_KulakPo dłuższej przerwie wracamy do przepytywania łódzkich muzyków. Tym razem na naszym gorącym krześle zasiadł Piotr Kulak – klawiszowiec zespołu Wolfgang in a truck.

Piotr Kulak to muzyczny samouk, podobnie jak reszta jego kolegów z zespołu. Tak mówi o początkach Wolfgang in a truck: „Zaczynaliśmy jeszcze w czasach licealnych, ucząc się wspólnego grania właściwie od podstaw. Od momentu powstania grupy dochodziło do drobnych przetasowań w składzie, ale główny trzon zespołu – jego założyciele (ja i bracia Lewoc), pozostał niezmieniony.”

Wolfgang in a truck, czyli band w którym bohater naszego dzisiejszego artykułu pełni funkcję klawiszowca, łączy dźwięki disco, elektroniki i synth-popu. Muzyka Wolfgangów to soczyste klawisze i nieokiełznane brzmienia gitary w jednym. W 2010 roku panowie wydali swoje debiutanckie self-titled EP, natomiast w maju tego roku ukazała się ich druga epka, zatytułowana Sun Cream.

Ksywka z lat szkolnych… Zawsze było po nazwisku.

Zespół, którego nałogowo słuchałem jako nastolatek… W wieku 13-14 lat zasłuchiwałem się w Pearl Jam: każdą płytę (łącznie z bootlegami) znałem praktycznie na pamięć.

O tym, że muzyka będzie moim pomysłem na życie zdecydowałem… Muzyka sprawia mi niesamowitą frajdę i daje dużo satysfakcji – było tak już od dzieciństwa, ale z całą pewnością nie jest ona moim jedynym pomysłem na życie.

Jeśli nie wyszłoby mi z muzyką to zapewne dziś zajmowałbym się… Jestem muzykiem i montażystą filmowym: zamierzam realizować się w obu tych dziedzinach.

joomplu:39055

Podróżując w busie podczas trasy koncertowej czas najchętniej spędzam… Gadając o pierdołach z chłopakami.

Mój sposób na przedkoncertowy stres… Od pewnego czasu nie stresuję się już za bardzo przed koncertami.

Najdziwniejsze zdarzenie, które przytrafiło mi się podczas koncertu… Koncert w Konstantynowie – w wyniku obsuwy związanej z meczem Polska-Czechy, zaczęliśmy grać po 2 w nocy. Pod sceną zostało może z 8 osób. Praktycznie na początku naszego występu wysiadło nagłośnienie na scenie, więc w praktyce nie słyszeliśmy, co gramy. Sytuację uratował nasz okrutnie napruty kolega, który rozebrał się do majtek, wskoczył na scenę i zaczął rozkręcać „imprezę”.

Ciekawa anegdotka z fan(k)ami w tle, wzięta z życia koncertowego mojego zespołu… Niestety nic interesującego nie przychodzi mi do głowy.

W wywiadach najbardziej nie lubię być pytany o… Nazwę zespołu…

Muzyczne przeżycie, które zapamiętam na długo… Ciężko powiedzieć… W kategorii najlepszy koncert live, na pewno głęboko zapadł mi w pamięć występ Caribou na Off festiwalu parę lat temu. Psychodeliczne wizualizacje, dwie perkusje na scenie en face… niesamowity zastrzyk energii.

Płyta od której przez długi czas nie potrafiłem się uwolnić… Mógłbym zapełnić kilkanaście stron takimi płytami… Natomiast przez ostatnich parę miesięcy, zapętlone w odtwarzaczu leciały u mnie Teenage color i Secret diary College.

Moje muzyczne guru… Guru z założenia powinien być jeden… a mi ciężko byłoby się zdecydować. Może David Bowie, albo Prince?

W kobietach najbardziej pociąga mnie… Inteligencja, a jeśli chodzi o cechy fizyczne, nie istnieje tu jakś szczególna reguła.

Mój sprawdzony sposób na zaimponowanie kobiecie… Fura, skóra i komóra.

Gdybym przez jeden dzień mógł być kobietą to chciałbym być… Prawdę powiedziawszy nigdy się nad tym nie zastanawiałem. Może Giną Reinhart – najbogatszą kobietą na świecie?

W ludziach najbardziej irytuje mnie… Małostkowość, dwulicowość, bigoteria.

Cecha, którą cenię u innych, a której sam nie posiadam… Pracowitość.

Nie mógłbym żyć bez… Dostępu do prysznica.

Nigdy nie potrafię sobie odmówić… Nie ma rzeczy, której „nigdy” nie potrafiłbym sobie odmówić.

Kiedy mam wszystkiego dosyć to… Oglądam jakiś stosowny do nastroju film i uderzam w kimę.

Chciałbym w sobie zmienić /w wyglądzie lub charakterze/… To temat na bardzo rozległy elaborat.

Danie/słodycz, którym potrafię się delektować bez końca… Wszystko może się znudzić. Mimo to jestem wielkim fanem sushi.

Łódzki klub, który ma w sobie to coś… Kiedyś ś.p. Jazzga. Obecnie lubię odwiedzać Off Piotrkowską, Owoce i Warzywa, Foto 102. Nie ma niestety zbyt wielu fajnych klubów w Łodzi…

Będąc w Łodzi koniecznie trzeba odwiedzić… Rynek Bałucki!

/fot. zespołu: Swan Moon i Maria Rybicka

Zobacz także inne wywiady z serii 'W ogniu pytań’

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *