W ogniu pytań: Krzysiek Drewniak (The Washing Machine)

P3123041aTym razem, w rubryce W ogniu pytań, swoje tajemnice zdradza rockowy rewolucjonista Krzysiek Drewniak – basista The Washing Machine.

Krzysiek Drewniak od początku swojej drogi muzycznej jest wierny jednemu instrumentowi. Chodzi oczywiście o bas. Zaczynał już jako nastolatek, grając w new grunge’owym zespole Aurora. Grupa doczekała się dwóch wydawnictw demo: Witch child, nagranego w 2002 roku oraz Seed, który został zarejestrowany dwa lata później. Od 2006 roku jest pełnoetatowym basistą The Washing Machine. W zespole pełni również rolę – jak sam to określił – „mózgu biznesowego”.

Muzykę graną przez Washing Machine trudno sklasyfikować. To alternatywny rock, w którym słychać mocne inspiracje twórczością takich kapel, jak np. Sonic Youth, Queens of the stone age, czy Foo Fighters. W 2008 roku światło dzienne ujrzała debiutancka epka grupy, Burn Your broken heart. Washing Machine, jako jedyny polski zespół, w ubiegłym roku wziął udział w „UK Promo Tour”. Jest to cykl koncertów, organizowanych przez wytwórnie muzyczne i media, których celem jest prezentacja młodych, dobrze ro(c)kujących zespołów. Otrzymał tam bardzo entuzjastyczne recenzje od przedstawicieli tamtejszej branży muzycznej. Muzycy mają również na koncie występy przed takimi zespołami, jak m.in. The Subways, Ulterior, czy Glasvegas. Obecnie są na etapie poszukiwania wydawcy dwóch albumów, które nagrali pod koniec ubiegłego roku: muzyki filmowej do Gabinetu doktora Caligari, jak również „regularnej”, debiutanckiej płyty.

W dzieciństwie chciałem zostać… pilotem. Za dużo naoglądałem się Top Gun. Film był konkretny i mieli świetne ujęcia. To na mnie działało.

Ksywka z lat szkolnych… Wołali na mnie Kris. Czułem się jak kierowca taksówki, do którego ciągle ktoś woła: „Hej Kris, może podrzucisz mnie na miasto?”. Szkoła w ogóle była do kitu…

Zespół/artysta, którego nałogowo słuchałem jako nastolatek… R.E.M., Nirvana, Sex Pistols, Led Zeppelin. Ceniłem te zespoły za szczerość w graniu. To ich twórczość była głównym powodem dla którego sięgnąłem po gitarę.

O tym, że muzyka będzie moim pomysłem na życie przekonałem się… kiedy większość moich znajomych nagle postanowiła być „kimś” w życiu . To dało mi do myślenia, a poza tym zespół to najlepsza szkoła życia.

Jeśli nie wyszłoby mi z muzyką to zapewne dziś zajmowałbym się… połowem ryb. Miałbym brodę, własny kuter i dokoła morze.

Podróżując w busie podczas trasy koncertowej czas najchętniej spędzam… na rozmowach zespołowych.

Mój sposób na przedkoncertowy stres… podskoki

P3123030a

Najdziwniejsze zdarzenie, które przytrafiło mi się podczas koncertu… W Płocku, karzeł wdarł się siłą na scenę i chciał nam zabrać sprzęt. Serio! Nie potrafiliśmy nad nim zapanować! Do dzisiaj Płock kojarzy mi się tylko z tym wydarzeniem.

Ciekawa anegdotka z fan(k)ami w tle, wzięta z życia koncertowego mojego zespołu… Jarocin Festival 2009. Dostaliśmy pralkę od fanów…

W wywiadach najbardziej nie lubię być pytany o to… dlaczego postanowiliśmy nazwać się The Washing Machine i czy słuchamy Sonic Youth. Jezuuu…

Muzyczne przeżycie, które zapamiętam na długo… Spotkanie z Beastie Boys i Eagels Of Death Metal oraz nasze koncerty. Zawsze dzieje się tyle, że pamiętam to na długo.

Płyta od której przez długi czas nie potrafiłem się uwolnić… Na pewno muzyka do Twin Peaks, Into The Wild, X-Files.

Moje muzyczne guru… Ekipa Dave’a Grohla czyli Foo Fighters.

W kobietach najbardziej pociąga(ją) mnie… zdyscyplinowanie, styl.

Mój sprawdzony sposób na zaimponowanie kobiecie… rozmowa.

Gdybym przez jeden dzień mógł być kobietą to chciałbym być….. To pytanie mnie przerosło 🙂

W ludziach najbardziej irytuje mnie to… że szybko się poddają, nie potrafią walczyć o swoje.

Cecha, którą cenię u innych, a której sam nie posiadam… Punktualność. Nie mogę wyrobić tej cechy u siebie.  Mam nadzieję, że w końcu mi się uda.

Nie mógłbym żyć bez… codziennej dawki muzyki.

Nigdy nie potrafię sobie odmówić… dobrego alkoholu.

Kiedy mam wszystkiego dosyć to… idę spać.

Chciałbym w sobie zmienić /w wyglądzie lub charakterze/… Zrobić wreszcie tatuaż. Zawsze nie mogę się zdecydować.

Danie/słodycz, którym potrafię się delektować bez końca… Na pewno truskawki. Mogę je pochłaniać kilogramami.

Łódzki klub, który ma w sobie to coś… Łódź Kaliska. Miejsce z klimatem, dobrymi koncertami.

Będąc w Łodzi koniecznie trzeba odwiedzić/zobaczyć… Bałuty.

Zobacz także:

W ogniu pytań: Jakub Michalski (The Stylacja)

W ogniu pytań: Leszek Swoboda (Tune)

W ogniu pytań: Radek Bolewski (Fonovel)

W ogniu pytań: Łukasz Lach (L.Stadt)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *