Michalski_1W tym tygodniu W ogniu pytań stanął Jakub Michalski – lider jedynego łódzkiego zespołu grającego ska, czyli składu The Stylacja.

Jakub Michalski jest studentem Akademii Muzycznej w Łodzi, na wydziale instrumentalnym w klasie waltorni. Studiuje również Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej w łódzkiej Filmówce. W wolnym czasie czyta Goethego w oryginale i raczy się dobrym winem. Lubi też biegać boso po łące i łapać motyle. Na co dzień jest waltornistą, wokalistą i założycielem łódzkiego zespołu The Stylacja, grającego muzykę ska. Jest autorem większości tekstów i muzyki tego zespołu.

W dzieciństwie chciałem zostać… archeologiem!

Ksywka z lat szkolnych… Mówili na mnie Kuba… Chyba dlatego, że mam tak na imię.

Zespół/artysta, którego nałogowo słuchałem jako nastolatek… Zasłuchiwałem się w nagraniach grupy Kult oraz Kazik na żywo ale zawsze uwielbiałem również smerfne hity!

O tym, że muzyka będzie moim pomysłem na życie przekonałem się… Chyba nadal sobie tego nie uświadomiłem… Po raz pierwszy poczułem, że mógłbym się tym zajmować, kiedy wraz ze znajomym perkusistą zagrałem na swojej pierwszej gitarze elektrycznej, przy użyciu zdezelowanego pieca utwór Nirvany Smells like teen spirit. Bo tylko ten umiałem zagrać! Wszystko działo się w sali perkusyjnej szkoły muzycznej przy ul. Szpitalnej.

Jeśli nie wyszłoby mi z muzyką to zapewne dziś zajmowałbym się… Czyli to znaczy, że mi wyszło??? TO SUPER!!! A jeżeli nie muzyka to tylko bycie NINJA!

Podróżując w busie podczas trasy koncertowej czas najchętniej spędzam… na wyczynowym układaniu puzzli, grze w bierki i oczywiście żonglerce piłami łańcuchowymi!

Michalski_2

Mój sposób na przedkoncertowy stres… Wysiłek fizyczny! A konkretnie obserwowanie tegoż wysiłku w wykonaniu osób trzecich.

Najdziwniejsze zdarzenie, które przytrafiło mi się podczas koncertu… Raz pod sceną wylądowało UFO, innym razem cała publika na koncert przyjechała na rowerach wodnych ale i tak najbardziej w pamięci utkwiła mi zapowiedź „konferansjera” na jednym z koncertów, który powiedział: Teraz przed Państwem zespół SATYSFAKCJA!

Ciekawa anegdotka z fan(k)ami w tle, wzięta z życia koncertowego mojego zespołu… Eeeee… Nie sądzę żeby istniały jakieś „fanki”, niestety 🙁

W wywiadach najbardziej nie lubię być pytany o to… czym właściwie jest SKA? Przecież „nikt nie wie co to SKA” 😉

Muzyczne przeżycie, które zapamiętam na długo… Koncert Chicago Symphony Orchestra w Chicago właśnie.

Płyta od której przez długi czas nie potrafiłem się uwolnićOstateczny krach systemu korporacji Kultu i Full tension beaters Tokyo Ska Paradise Orchestra.

Moje muzyczne guru… Camille Saint-Saëns.

W kobietach najbardziej pociąga mnie… to, że są innej płci!

Mój sprawdzony sposób na zaimponowanie kobiecie… Jestem kolekcjonerem najskuteczniejszych „gadek” na podryw. Moją ulubioną jest: „Ej Bejbe… Wijesz się jak liana… Może trzeba Ci Tarzana?” i w tym momencie powinno nastąpić energiczne uderzanie się w piersi i okrzyk „OOOOOIOOOOIOIOOOO”. Zawsze działa!

Gdybym przez jeden dzień mógł być kobietą to chciałbym być… Darlene Conley, bo była odtwórczynią roli Sally Spectry w Modzie na sukces!

W ludziach najbardziej irytuje mnie… to, że w upalne dni, przed wyjściem z domu i podróżą w zatłoczonym autobusem się nie myją!

Cecha, którą cenię u innych, a której sam nie posiadam… umiejętność racjonalnego zarządzania swoim czasem.

Nie mógłbym żyć bez… powietrza albo głowy.

Nigdy nie potrafię sobie odmówić… naciśnięcia „drzemki”, kiedy rano dzwoni budzik w moim telefonie.

Kiedy mam wszystkiego dosyć to… zazwyczaj akurat wtedy muszę iść do szkoły lub pracy.

Chciałbym w sobie zmienić /w wyglądzie lub charakterze/… Chciałbym być tak piękny jak reszta członków The Stylacji.

Danie/słodycz, którym potrafię się delektować bez końca… Sushi. Poza tym sushi i oczywiście sushi. Wspomniałem o sushi?

Łódzki klub, który ma w sobie to coś… Oczywiście „Bar Anna” i „Kresowa”. Tam zdecydowanie jest TO COŚ!

Będąc w Łodzi koniecznie trzeba zobaczyć… koncert The Stylacji 😉

/fot. Marta Kopczyk Szwarc

Zobacz także:

W ogniu pytań: Leszek Swoboda (Tune)

W ogniu pytań: Radek Bolewski (Fonovel)

W ogniu pytań: Łukasz Lach (L.Stadt)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Szymon_Korzeniowski
W ogniu pytań: Szymon Korzeniowski (consFEARacy)
13sierpnia_206
Rambo Jet gra Tuwima – wywiad (wideo)
Lady_Katee
W ogniu pytań: Lady Katee (Little White Lies)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*