NZZP27 kwietnia, w Łodzi odbył się finał Najlepszych Zajęć z Przedsiębiorczości, konkursu, w którym jak co roku wzięło udział kilka tysięcy licealistów z całej Polski. Uczniowie walczyli o tytuł najbardziej przedsiębiorczych. Po burzliwych naradach Kapituły Konkursowej wybrano zwycięzców – najlepsze okazało się III Liceum w Gdańsku.

Ogólnopolski finał  VIII edycji konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości miał miejsce w Centrum Kształcenia Międzynarodowego Politechniki Łódzkiej. Konkurs organizowany przez Region Łódzki Fundacji Studenckie Forum BCC, składał się z trzech etapów rozgrywanych w 13 miastach w Polsce. W ścisłym Finale zmierzyli się zwycięzcy Finałów Wojewódzkich – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z każdego miasta. Finaliści po rozwiązaniu case study prezentowali swoje najlepsze rozwiązania.

Finałowe Case Study dotyczyło motywowania pracowników i polepszenia komunikacji pomiędzy dwoma działami marketingu firmy pizzaportal.pl. Po wnikliwej ocenie prac i prezentacji uczestników, Kapituła konkursu wyłoniła laureatów. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna z III Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Westerplatte w Gdańsku. Na podium stanęli również uczniowie z XIII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Piotrowiczowej w Łodzi (II miejsce) oraz z Zespołu Szkół nr 3 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Wadowicach.

Nad częścią merytoryczną Finału Ogólnopolskiego czuwała Kapituła Konkursowa, w której zasiedli wybitni przedstawiciele świata nauki, biznesu i życia publicznego (m.in. John Abraham Godson, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Marcin Bugajski, czy Prorektor Politechniki Łódzkiej ds. Edukacji, prof. dr. hab. inż. Sławomir Wiak-Protektor).

Patronat honorowy nad konkursem sprawowało Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Gospodarki, Loża Łódzka Business Centre Club oraz Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Nagrodami w konkursie były m.in. tablety, telewizory LED LG 40 cali, mikrowieże SAMSUNG, głośniki LOGITECH 5.1 oraz notebooki z kamerami.

/fot. mat. pras. Najlepsze Zajęcia z Przedsiebiorczości

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
rowerowe_011
Święto Cykliczne w Łodzi (foto+wideo)
It’s all about watches – Festiwal zegarków 2021 (foto)
Nawet 150 lat mogą mieć palmy, które można podziwiać w łódzkiej Palmiarni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*