W miniony weekend na łódzkiej hali curlingowej o medale rywalizowali najmłodsi polscy curlerzy. Zawody stały na wysokim poziomie i obfitowały w efektowne zagrania i niespodziewane zwroty akcji.

W kategorii dziewcząt nie było drużyny bez porażki, a najrówniejszą formę zaprezentowały zawodniczki zespołu Gdańsk Curling Club w składzie Jagoda Ejsmont, Kalina Ejsmont i Julia Skowrońska, wyprzedzając drużyny KS Warszowice (Magdalena i Wiktoria Herman, Paulina i Małgorzata Frysz) oraz POS Łódź (Aleksandra Bartczak, Weronika Musiał, Monika Kozera, Martyna Szymanowska). Wśród chłopców komplet zwycięstw odnieśli zawodnicy AZS Gliwice w składzie Mateusz Grymel, Mateusz Kowalczyk i Maks Szewczyk, pokonując w finale drużynę POS Łódź (Bartłomiej Mosiołek, Antoni Frynia, Kacper Mucha, Jan Witkowski). Brąz trafił do KS Warszowice (Kamil Rokita, Kamil Musiał, Juliusz Szweda, Szymon Rokita).

Po zakończeniu zmagań drużynowych do gry przystąpiło dwanaście par. Zawody ponownie dostarczyły ogromnych emocji, w meczu o pierwsze miejsce Martyna Szymanowska i Szymon Figatowski (POS Łódź) zwyciężyli, mimo że po czterech partiach przegrywali 0:4. Drugie miejsce zajęło rodzeństwo Maja i Antoni Frynia (równiez POS Łódź), brąz dla gliwicko-warszowickiej pary Magdalena Herman/Mateusz Grymel.

Dobrze zaprezentowały się także pozostałe łódzkie zespoły zajmując czwarte miejsce wśród dziewcząt, piąte i szóste wśród chłopców oraz piąte i szóste w parach. POS Łódź zwyciężył w klubowej klasyfikacji punktowej MPJM, wyprzedzając KS Warszowice oraz AZS Gliwice. Zawody zorganizowały Polska Organizacja Sportowa i Polska Federacja Klubów Curlingowych przy wsparciu Zarządu Województwa Łódzkiego.

Turniej wspierały także Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. – PSE są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego (OSP) w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Zakres jej odpowiedzialności określony jest w ustawie Prawo energetyczne. PSE zajmują się przesyłaniem energii elektrycznej do wszystkich regionów kraju. Spółka odpowiada za bilansowanie systemu elektroenergetycznego oraz utrzymanie i rozwój infrastruktury sieciowej wraz z połączeniami transgranicznymi. Spółka udostępnia także, na zasadach rynkowych, zdolności przesyłowe dla realizacji wymiany transgranicznej. Według danych na koniec 2020 r. w posiadaniu PSE jest ponad 15 tys. kilometrów linii oraz 109 stacji energetycznych. Więcej informacji o PSE i ich działalności przeczytać można na https://raport.pse.pl/.

Wszystkich chętnych w wieku 11-18 lat zapraszamy do grup młodzieżowych POS Łódź, prosimy o kontakt mailowy pos@pos.org.pl.
Zajęcia grup juniorskich odbywają się przy wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Programu Klub 2021 oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Łodzi i Urzędu Marszałkowskiego.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Inauguracja sezonu curlingowego
000DSC00919
Marsz Nordic Walking studentów UTW 2014 (foto)
_MG_1020
Memoriał Barbary i Andrzeja Osadzińskich 2016 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*