W_ciemnociFilm W ciemności Agnieszki Holland dostał nominację do Oscara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. O statuetkę powalczy z belgijskim Rundskop, irańskim Rozstaniem, kanadyjskim Monsieur Lazhar i izraelskim Hearat Shulayim.

W ciemności to film oparty na autentycznych wydarzeniach, który przenosi nas do tragicznych czasów II wojny światowej. Polak ze Lwowa, Leopold Socha, przez 14 miesięcy pomaga Żydom, uciekinierom z getta przetrwać, ukrywając ich w kanale. Na początku jego pobudki są jasne – robi to dla pieniędzy. Jednak z czasem jego motywacje zaczynają ulegać zmianie. Pieniądze schodzą na plan drugi, zaś na pierwszy nieśmiało wysuwa się empatia i ludzkie współczucie.

Część zdjęć do najnowszego filmu Agnieszki Holland powstała w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim, a fabuła otrzymała dofinansowanie z Łódzkiego Funduszu Filmowego. Zarówno reżyser, jak i producent Wojciech Danowski chwalili współpracę z miastem i pomoc ze strony Łódź Film Commision.

Do jutra (25 stycznia) włącznie, można oglądać wystawę fotosów do filmu, autorstwa Roberta Pałki stojącą przed Urzędem Miasta Łodzi (ul. Piotrkowska 104).

Zobacz także:

„W ciemności” – recenzja

Twórcy filmu „W ciemności” gościli w Łodzi

„W ciemności” Agnieszki Holland polskim kandydatem do Oscara

„W ciemności” (Ukryci) powstawali w Łodzi (foto i wideo z planu filmu A. Holland)

„W ciemności” (Ukryci) w Łodzi (relacja foto i wideo z planu) 

Casting do filmu Agnieszki Holland (wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_5215
Wielka wojna w małych rękach (foto+wideo)
polwka_na_starym_rynku_20100703_2009096305
Ludożerca na Rynku Starego Miasta
Rusza videoblog NCKF Spot

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*