Aquapark FALA nie zwalnia tempa! W całym 2019 roku obiekt odwiedziło ponad 980 000 Klientów, a jeszcze w grudniu Spółka świętowała przyjęcie sześciomilionowego Falowicza. Nie można zaprzeczyć, iż rosnąca popularność łódzkiego Aquaparku, który zanotował ponad 40% wzrost w stosunku do 2018 roku, jest wynikiem systematycznie prowadzonych inwestycji i poszerzania wachlarza dostępnych atrakcji.

1 sierpnia 2019 roku wystartował przetarg dotyczący kolejnej inwestycji – tym razem Spółka postanowiła zainwestować w nową wieżę zjeżdżalni a aż czterema nowymi zjeżdżalniami! Po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń i przeprowadzeniu wymaganych prac przygotowawczych, główne prace ruszyły pod koniec zeszłego roku.

Nowy zespół zjeżdżalni składać się będzie z czterech zjeżdżalni całorocznych – wejście do zjeżdżalni, a także ich hamownie połączone będą z wewnętrzną częścią Strefy Basenowej, co umożliwi korzystanie z nich również poza sezonem wakacyjnym.

W ramach inwestycji powstaną trzy zjeżdżalnie pontonowe wyposażone w atrakcyjne efekty audiowizualne. Falowicze będą mieli do wyboru: zjeżdżalnię typu cebula z czaszą o średnicy aż 12 metrów (długość zjeżdżalni: 140 m), zjeżdżalnię z tzw. rożkami wprawiającymi 2-osobowe pontony w ruch wahadłowy (długość zjeżdżalni: 132 m), a także zjeżdżalnię klasyczną o najdłuższej trasie ślizgu liczącej 144 m.

Każda z powyższych atrakcji będzie dodatkowo wyposażona w indywidualny zestaw efektów świetlno-dźwiękowych. W zjeżdżalni-cebuli przeniesiemy się w świat podniebny dzięki strzałkom kierunkowym, tunelom świetlnym, pasie startowym i projekcjach nawiązujących do kosmosu. Zjeżdżalnia z rożkami zaskoczy nas elementami geometrycznymi i błyskawicami, a w najdłuższej zjeżdżalni zanurzymy się w głąb oceanu dzięki licznym ekranom prezentującym morskie zwierzęta.

Prawdziwym hitem nowej wieży stanie się z pewnością młodsza siostra funkcjonującej dotychczas na FALI zjeżdżalni Kamikaze – ekstremalna zjeżdżalnia w formie kapsuły z zapadnią w podłodze oraz pionowym zjazdem o długości 120 m! Dodatkowe wrażenia zapewni system stroboskopowego oświetlenia towarzyszącego zjazdom.

W ramach inwestycji łącznie powstanie ponad pół kilometra trasy ślizgu. Całoroczny charakter atrakcji możliwy będzie dzięki wzbogaceniu elementów zjeżdżalni o dodatkową warstwę izolacyjną pomiędzy wewnętrzną, a zewnętrzną powłoką trasy ślizgu, co pozwoli na zminimalizowanie wszelkich zagrożeń związanych z ewentualnym oblodzeniem w sezonie zimowym. Po uruchomieniu nowej wieży modernizacje termiczne planowane są również w dotychczas funkcjonującym kompleksie zjeżdżalni.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3105
27. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier (foto)
IMG_4067
Tuwimowski Mural na Politechniki (foto)
_DSC5907_DxO
XVII Międzynarodowy Turniej Rycerski w Łęczycy (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*