sipr140511-6606_glowne6 grudnia o godzinie 20na scenie Wytwórni wystąpi formacja Voo Voo. Muzycy zaprezentują materiał ze swojego najnowszego krążka zatytułowanego „Nowa płyta” i wydanego w październiku bierzącego roku. Czternaście nowych utworów Voo Voo, do których muzykę i tekst napisał Wojciech Waglewski będzie można usłyszeć na jedynym koncercie w naszym mieście.

Voo Voo istnieje nieprzerwanie ćwierć wieku. To jedna najbardziej żywotnych i pracowitych marek w historii polskiej muzyki. W ich nagraniach usłyszeć można echa najróżniejszych światów, dziś już klasycznych, ale nade wszystko bardzo osobisty świat Voo Voo. Bo przecież najwybitniejsze – a pisane przystępnym językiem – dzieła tego zespołu wciąż pozostają inspiracją dla twórczych poszukiwań współczesnej muzyki.  Czy Voo Voo gra jazz? Tak, bo w tym graniu jest jazzu nieskończoność i rozpęd. Czy gra rocka? Tak, bo w tym graniu jest rocka prostota. Czy gra coś jeszcze? Na pewno. Gra dużo!

A w przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, albo klasycznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę), ale lubi też spotykać się „jedynie sam ze sobą”. Wszystko to składa się na sztukę daleką od utartych podziałów i skostniałych rygorów. W roku 1995, Wojciech Waglewski – lider grupy –  został uhonorowany „Paszportem Polityki” za „łączenie muzyki różnych kultur”.  W latach: 1994, 2008, 2009 został laureatem „Fryderyka” – najważniejszej nagrody polskiego środowiska muzycznego (kategoria: „Kompozytor Roku”). Każdy z muzyków Voo Voo współpracuje również z innymi formacjami. Te doświadczenia pozwalają wciąż udoskonalać oryginalne brzmienie grupy. Ale nikt tak do końca nie wie, jak nazwać tę muzykę… I dobrze –  wystarczy słuchać. I to duchem, a nie (tylko) uchem… I pamiętać, że tu, jak w dobrym kinie, niektóre historie wydarzają się poza słowami i poza  kadrem!

Voo Voo:
Wojciech Waglewski – gitary, śpiew
Mateusz Pospieszalski – saksofony, śpiew
Karim Martusewicz – bas
Michał Bryndal – perkusja

/foto Przemek Sikora / muzyczneobrazki.pl

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Eco Make 2018
WJMLOGO
Widzewska Jesień Muzyczna 2012 – informacje
Koncerty w Łodzi – wrzesień 2019

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*