12vooW minioną niedzielę, 16. listopada łódzki klub Wytwórnia gościł jeden z najznamienitszych zespołów polskiej sceny muzycznej- zespół Voo Voo.

W trzydziestym roku istnienia zespołu pod przewodnictwem Wojciecha Waglewskiego ukazał się album „Dobry wieczór”, który przez dwie godziny kołysał licznie zgromadzoną publiczność. Energetyczne rytmy rocka, jazzu, folku i wielu innych gatunków przeplatają się w twórczości zespołu tak spójnie, że nie można jednoznacznie skategoryzować i zaszufladkować usłyszanych dźwięków. Tę muzykę się czuje całym sobą, jak gdyby omijała uszy i trafiała prosto do serca a potem rozchodziła się po całym ciele.

Dla mnie i zapewne dla każdego fana muzyki instrumentalnej obecnego na koncercie było to przeżycie niemal mistyczne. Mateusz Pospieszalski w jednej chwili porywał grą na saksofonie by w następnej dzięki magii swojego głosu wprowadzić słuchacza w trans muzyczny niczym w świątyni odległego Azerbejdżanu. Prosta ale ujmująca oprawa świetlna oraz mgła na scenie sprawiały, że mogłam odciąć się od całego świata żeby zatopić w pulsującym rytmie inspirowanym muzyką mugham, która w założeniu ma przenosić na wyżyny boskiego spokoju i szczęśliwości.

W tym miejscu nie mogę nie wspomnieć jak ważny był udział publiczności, nie tylko po to żeby  poczuć wspólne wibracje ale również, po zachęcie lidera, wspólnie śpiewać, dzięki czemu po wyjściu z sali dźwięki i słowa utworów na długo pozostały w mojej głowie.

Chciałabym pozostać obiektywna i znaleźć chociaż słowo krytyki, ale nie potrafię. Wydaje mi się, że niezależnie czy na koncercie znalazłby się wieloletni entuzjasta muzyki klasycznej- prawdziwy meloman czy też młody słuchacz, który zaczyna dopiero swoją przygodę z muzyką tworzoną z pasji a nie potrzeby pieniądza, to obydwoje czerpaliby równie wielką satysfakcję. Polecam każdemu w każdym wieku, kto ma wrażliwość i pragnie doświadczyć czegoś niezwykłego.

/fot. Karol Krak

Zobacz także:

Voo Voo w Scenografii (foto)

Voo Voo w Wytwórni – 2012 (foto)

Voo Voo w Wytwórni – 2011 (foto)

Voo Voo i UkraInni w Wytwórni (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
cezik
CeZik & KlejNuty w Żarty Żartami (foto)
geyer
Geyer Music Factory nie odbędzie się?
DSC_3000
European Jazz Ensemble w Wytwórni (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*