IMG_3971Piąty dzień VIII Festiwalu Puls Literatury w Łodzi za nami. We wtorek, 2 grudnia, w Domu Literatury „kipiała” literatura polska i światowa.

Rozpoczęło się wernisażem wystawy Soeren Kierkegaard. Teolog Filozof Pisarz współorganizowanym wraz z Duńskim Instytutem Kultury. Potem nastał czas na godzinne wspominanie duńskiej pisarki, Janiny Katz. Jej wiersze prezentowała znana aktorka, Ewa Dałkowska. Wspierali ją Ksawery Wójciński (kontrabas) i dyrektor DIK Bogusława Sochańska (słowa o pisarce).

O godz. 19 rozpoczęło się spotkanie z Ingą Iwasiów i promocja książki „W powietrzu”, które poprowadziła Krystyna Pietrych. Panel o eseju z udziałem z udziałem Jana Gondowicza, Piotra Matywieckiego i Romy Sendyki poprowadził natomiast Tomasz Bocheński. Na zakończenie wieczoru wystąpił zespół Iwona

VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi współorganizują Dom Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi. Potrwa on do 9 grudnia br.

joomplu:83446

Program na kolejny dzień – 3 grudnia / środa
18:00-19:20 – „Karin Stanek” – spektakl Młodej Sceny Teatru Korez w reżyserii Aliny Moś-Kerger. Występuje Agnieszka Wajs – bilety – 10/15/20 zł. – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)
19:30-20:30 – Spotkanie z Marianem Buchowskim, autorem książki „Edward Stachura – biografia i legenda w 35. rocznicę śmierci poety”. Prowadzenie – Tomasz Cieślak – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)
20:30-21:30 – Spotkanie z Teodorą Dimową (Bułgaria). Prowadzenie – Krum Krumow – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)

Zobacz także:

VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 4 (foto)

VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 3 (foto)

Mister D. w Klubie DOM (foto)

VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 2 (foto)

VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 1 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Niedźwiedź i słowik – recenzja
V Gala Konkursu im. prof. T. Kotarbińskiego (foto)
antypody_elsner
VI Ogólnopolski Konkurs Literacki „Złoty Środek Poezji”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*