IMG_3802W poniedziałek, 1 grudnia w Domu Literatury odbył się kolejny dzień VIII Festiwalu Puls Literatury. Rano zorganizowano turniej recytatorski poświęcony Tadeuszowi Różewiczowi. Wieczorem wydarzenia skupiły się wokół postaci Wisławy Szymborskiej.

Najpierw wernisaż Wyklejanek, potem występ Nic dwa razy się nie zdarza w wykonaniu Karoliny Kasper, Aleksandry Skoniecznej i Łukasza Hanzla (śpiew) oraz Teresy Stokowskiej-Gajdy (fortepian).

Po części muzycznej nadszedł czas na dyskusję na temat Szymborskiej i jej kolaży, w której udział wzięły Magdalena Lachman i Beata Śniecikowska. Na zakończenie wieczoru odbył się pokaz filmu Chwilami życie bywa znośne.

Program na wtorek:

2 grudnia / wtorek
17:30-18:00 – „Soeren Kierkegaard. Teolog Filozof Pisarz”– wernisaż wystawy – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)
18:00-19:00 – „Janina Katz – duńska pisarka z Krakowa. W pierwszą rocznicę śmierci”. Występują – Ewa Dałkowska (recytacje), Ksawery Wójciński (kontrabas), Bogusława Sochańska (słowo o pisarce) – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)
19:00-20:00 – Spotkanie z Ingą Iwasiów i promocja książki „W powietrzu”. Prowadzenie – Krystyna Pietrych – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)
20:00-21:00 – „Esej jako międzygatunek” – panel z udziałem Jana Gondowicza, Piotra Matywieckiego i Romy Sendyki. Prowadzenie – Tomasz Bocheński – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)
21:00-22:00 – Iwona – koncert – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)

Zobacz także:

VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 3 (foto)

Mister D. w Klubie DOM (foto)

VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 2 (foto)

VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 1 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
marszczcionek
Dni Gutenberga: Marsz Czcionek (foto)
30wrzesnia_024
Sylwia Hetman – prezentacja debiutanckiego tomiku (foto)
IMG_5356
Hanna Krall z Nagrodą Literacką im. Juliana Tuwima (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*