IMG_3420Za nami drugi dzień VIII Festiwalu Puls Literatury w Łodzi. W sobotę, 29 listopada, ponownie większość wydarzeń odbyło się na terenie IV Salonu Ciekawej Książki.

Jedynie zamnięte warsztaty translatorskie z udziałem Sławy Lisieckiej i Macieja Świerkockiego zorganizowano w Domu Literatury. A co się działo na terenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa? Najpierw finałowe dyktanto Pulsu Języka i koncert Jakuba Pawlaka. O godz. 14 Joanna Tomaszewska z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana rozpoczęła promocję ł książki Arnolda Mostowicza Żółta gwiazda i czerwony krzyż, a o godz. 16:30 rozpoczęło się spotkanie z Maciejem Robertem i promocja książki „Perełki i Skowronki. Adaptacje filmowe prozy Bohumila Hrabala”.

Wydarzeniem dnia było długo oczekiwane spotkanie z Jurijem Andruchowyczem, które poprowadził Łukasz Saturczak. Ukraiński pisarz od wielu lat nazywany jest „ukraińskim kandydatem do nagrody Nobla”. VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi potrwa do 9 grudnia br. Jego organizaorami są Dom Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi.

joomplu:83217

Program na kolejny dzień:

30 listopada / niedziela
impreza zamknięta – Warsztaty translatorskie (anglo- i niemieckojęzyczne) – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)

12:30-13:00 – Spotkanie z Mariuszem Sołtysikiem wokół powieści graficznej „Naród zatracenia”. Prowadzenie – Maja Wójcik. Współorganizator – Centrum Dialogu im. Marka Edelmana – Centralne Muzeum Włókiennictwa (Piotrkowska 282) SALON CIEKAWEJ KSIĄŻKI
17:00-17:30 – Rozstrzygnięcie konkursów translatorskich z literatur anglo- i niemieckojęzycznych – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)
17:30-18:30 – Podsumowanie warsztatów i spotkanie z jurorami konkursów translatorskich – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)
18:30-19:45 – Spotkanie z Herkusem Kunčiusem (Litwa) i promocja powieści „Litwin w Wilnie”. Prowadzenie – Maciej Robert – Dom Literatury w Łodzi (Roosevelta 17)
20:00-22:00 – finał Pulsu Języka + Mister D. – koncert – Klub Dom (Piotrkowska 138/140)

Zobacz także:

VIII Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień 1 (foto)

VIII Festiwal Puls Literatury – happening (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Niemapa – Oto dąb
Gra na smartfony/tablety„Kosmiczny dyLEMat”
puls7_026
Salon Ciekawej Książki w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*