11sss11 stycznia w Szkole Podstawowej nr 205 odbył się VII Noworoczny Turniej Siatkarzy Amatorów zorganizowany przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.

Jak co roku na parkiecie spotkało się ponad 200 uczestników reprezentujących kilka pokoleń siatkarek i siatkarzy. W turnieju najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu wystąpiły drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 205 w Łodzi, które pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego p. Macieja Kasprzaka i p. Marcina Jędraszczyka niezwykle zacięcie rywalizowały o zwycięstwo oraz o nagrody przekazane przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Łodzi. W turnieju seniorskim wystartowała rekordowa ilość 18 zespołów (w tym 8 żeńskich i 10 męskich), które rozegrały blisko 50 spotkań, aby wyłonić zwycięzców pierwszej tegorocznej amatorskiej imprezy  siatkarskiej w naszym mieście. Oprócz drużyn grających w Łódzkiej Amatorskiej Lidze Siatkówki na zawodach pojawiły się drużyny z Warszawy, Płocka, Kalisza oraz Poczesnej k/Częstochowy, a także dwa zespoły reprezentujące Uniwersytet Medyczny w Łodzi.

W turnieju mężczyzn zwyciężyła drużyna Grid Volley, która w finale pewnie pokonała 2:0 Uniwersytet Medyczny. Warto dodać, ze zwycięzcy w całym turnieju przegrali zaledwie jednego seta. Trzecie miejsce zajął zespół AMC Piekarnia Kaczeńcowa, który pokazał się z bardzo dobrej strony i zwyciężył 2:0 w decydującym meczu z AVolley.pl.

W turnieju kobiet niezwykle dramatyczny przebieg miał mecz pomiędzy niepokonanymi zespołami API Rąbień i Uniwersytetu Łódzkiego. Po doskonałym i stojącym na wysokim poziomie spotkaniu był remis w setach 1:1. Zgodnie z regulaminem turnieju o ostatecznym wyniku miały zadecydować małe punkty. Ponieważ tutaj też padł remis, bo zespoły wygrały swoje sety 25:20, o ostatecznym miejscu decydowało losowanie. Więcej szczęścia miały zawodniczki Uniwersytetu Medycznego, które ostatecznie odebrały puchar za pierwsze miejsce. W zgodniej opinii obserwatorów był to najlepszy i najbardziej wyrównany mecz w turnieju kobiet, a tak nietypowe rozstrzygnięcie dodało finałowi dodatkowych emocji.

sss6

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Bartłomiej Dąbrowski z Grid Volley, a najlepszą zawodniczką Kamila Śnieżewska z Uniwersytetu Medycznego.

W trakcie turnieju tradycyjnie rozegrany został Finał Pucharu Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki. Jak co roku rozgrywki te, w których mierzą się zespoły ze wszystkich lig ŁALS, przynoszą sporo wrażeń i niespodziewanych wyników. W tegorocznej edycji również nie obyło się bez sensacyjnych rozstrzygnięć, po których faworyci musieli przedwcześnie pożegnać się z turniejem. Finałowy mecz zgromadził liczną publiczność, a zmierzyli się w nim zdobywcy pucharu z przed roku oraz dwóch – Iskra – oraz drużyna Czarni, która przebojem awansowała do finału pokonując na swej drodze m.in. zespół Ekstraklasy – Fantom. Obie ekipy rozpoczęły spotkanie lekko poddenerwowane, jednak jak przystało na faworytów, po emocjonującej końcówce i rozgrywce „na przewagi”, pierwszą partię zwyciężyli obrońcy Pucharu. Drugi set od początku do końca kontrolowali siatkarze Iskry, po którym mogło się wydawać, iż spotkanie zakończy się w trzech odsłonach, jednak bardzo dobrze spisujący się Czarni nie zamierzali składać broni. Wykorzystali oni wyraźne rozprężenie Iskry, najpierw wygrywając trzecią partię, by następnie „wykraść” kolejnego seta po znakomitym pościgu ze stanu 12:18 zwyciężając 25:23. O zdobywcy Pucharu Ligi, podobnie jak we wcześniejszych czterech edycjach, musiał rozstrzygnąć tie-break. Bardziej doświadczenie zawodnicy Iskry w porę opanowali emocje i w pełni kontrolowali decydującą partię uzyskując przewagę 8:2 by ostatecznie zwyciężyć 15:10 i po raz trzeci z rzędu triumfalnie wznieść okazały puchar.

Z uwagi na zbliżające się ferie zimowe na rozgrywki Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki zapraszamy dopiero 8 lutego Spotykamy się tradycyjnie w Szkole Podstawowej nr 205  w godzinach 8-18.

Finał Pucharu Ligi:
Iskra – Czarni 3:2 (28:26; 25:22; 22:25; 23:25; 15:10)

Tabela końcowa VII Noworocznego Turnieju Noworocznego:

Kobiety:
1. Uniwersytet Medyczny Łódź
1. API Rąbień
3. Protekt
4. Neo – Tec Płock
5. Power Team
6. Wyborowe
7. Gotowe na wszystko Warszawa
8. TKKF Dzikusy II

Mężczyźni:
1. Grid Volley
2. Uniwersytet Medyczny Łódź
3. AMC Piekarnia Kaczeńcowa
4. AVolley.pl
5. Wellbet – Czarnuszka Kalisz
6. Vent Energy Operator
7. Gmina Poczesna
8. Warecka Chint Poland
9. Elma-RK
10. CentiNet

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
11sss
XI kolejka Łódzkiej Amatorskiej Ligi Siatkówki (foto)
6siatka
Łódzka Amatorska Liga Siatkówki – 8 kolejka (foto)
9pp2
Projekt Plażówka 2016 – II turniej (foto)
1 Komentarz
  • obserwator
    13 stycznia 2014 at 14:23

    8) wszystko fajnie ale nawet nie ma zdjęcia z Pucharem drużyny która zwyciężyła turniej który trwał ponad 12 h… troche słabo jeżeli chodzi o organizacje i brak nagród …poza tym jak najwiecej imprez tego typu!!

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*