a2011-04-11_12-18-59W poniedziałek, 11 kwietnia, dzień należał zdecydowanie do Polaków, bo aż trzech zaprezentowało się na scenach Teatru Arlekin, a w pokazie mistrzowskim wystąpił Węgier Janos Palyi.

Na pierwszy ogień poszedł Daniel Arbaczewski, który zaprezentował „Pieśń o Rolandzie”. Walki armii, królowie, historyczny Roland, a wszystko na jednej scenie poruszane przez jedną osobę – nie tylko lalkarza, ale i autora scenariusza oraz reżysera.

W następnej kolejności zaprezentował się Wojciech Kądzielnik. W jego „Horror Kitchen Show” poznajemy historię zakochanych którzy po wypadku samochodowym, w poszukiwaniu telefonu, trafiają do strasznego zamczyska. Tam poznają przerażającego naukowca. Co ciekawe, głównych bohaterów na co dzień znajdziemy w koszyku na owoce i wśród urządzeń kuchennych. W show mogliśmy zobaczyć grę cieni, która z początku wprowadzała tajemnicę i zwiększała ciekawość widza, owoce poruszane przez lalkarza oraz pod koniec również marionetkę, czyli lalkę poruszaną od góry za pomocą nitek. Dodatkowo bezproblemowe nawiązanie kontaktu z publicznością, idealne dopracowanie wszystkich ruchów oraz świetnie prezentujący i czujący się na scenie aktor. Zdjęcia z tego show w galerii poniżej.

Pod wieczór Kamil Katolik wystąpił w „Święci osiedlowi”, adaptacji książki Lidii Amejko, pokazując drogę czterech postaci do Boga. Na zakończenie dnia prosto z Węgier „Orajatek, czyli teatr uliczny. Opowieść Jana Spryciarza”. W pokazie mistrzowskim Janos Palyi ujrzeć można było walki ze stworami w piekle oraz z intruzami na ziemi.

We wtorek następne spektakle, które ponownie rozpoczną się o godzinie 10 i potrwają do wieczora.
 
VII Międzynarodowy Festiwal Lalkarzy – dzień trzeci VII Międzynarodowy Festiwal Lalkarzy – dzień trzeci VII Międzynarodowy Festiwal Lalkarzy – dzień trzeci
VII Międzynarodowy Festiwal Lalkarzy – dzień trzeci VII Międzynarodowy Festiwal Lalkarzy – dzień trzeciVII Międzynarodowy Festiwal Lalkarzy – dzień trzeci VII Międzynarodowy Festiwal Lalkarzy – dzień trzeci

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_2932_tn
25-lecie Cezarego Pazury w Atlas Arena (foto)
Disney On Ice. Moc jest w Tobie (foto)
Grażyna Posmykiewicz dyrektorem. Jakub Szydłowski rekomendowany na szefa artystycznego Teatru Muzycznego w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*