IMG_0919Po imprezach w Radomsku czas na wydarzenia odbywające się w Ujeździe. 15 listopada, po raz pierwszy, zorganizowano tam regionalną edycję Festiwalu Puls Literatury.

Rano odbyło się spotkanie dla najmłodszych z udziałem Izabeli Klebańskiej. Wieczorem, w Gminnym Ośrodku Kultury, który swoją oficjalną inaugurację będzie miał na początku grudnia, zorganizowano spotkanie z udziałem Rafała Gawina i Andrzeja Strąka, a także koncert grupy Philomelos.

Na początku zaprezentowano najnowszy numer Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie”, a po nim godzinne występy w takt utworów do słów m.in. Juliana Tuwima.

joomplu:63863

Regionalna edycja Pulsu Literatury potrwa do końca listopada. 22 listopada odbędą się imprezy w Brzezinach, 28 listopada w Parzęczewie, a 29 listopada w Poddębicach. Łódzka część imprezy planowana jest na 5-15 grudnia. Wtedy w Łodzi odbędzie się wiele spotkań literackich (m.in. z Joanną Bator, Andrzejem Sapkowskim, Jackiem Dehnelem), koncerty, spektakle teatralne, wystawy, warsztaty. Festiwal zakończy uroczysta Gala Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima w Teatrze Nowym. Organizatorami Pulsu są Dom Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi.

Zobacz także:

VII Festiwal Puls Literatury w Radomsku (foto)

VIII Festiwal Puls Literatury w regionie – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_1968
Spotkanie z Piotrem Sikorą (foto)
IMG_1787
Pociąg Parabuch – 3 grudnia (foto)
DSC_3861_DxO
Kasia Tusk w EMPIKu (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*