IMG_07068 listopada zainaugurowano regionalna edycję VII Festiwalu Puls Literatur. Pierwszym z pięciu festiwalowych przystanków była Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku.

Rano zorganizowano dwa spotkania dla najmłodszych, wieczorem koncert, rozstrzygnięcie konkursu oraz spotkanie warsztatowe.

Najpierw zespół Hańba! i ich Żandarm do słów Tuwima. Potem rozstrzygnięcie III Ogólnopolskiego Konkursu na Opowiadanie Fantasy im. Krystyny Kwiatkowskiej. Jury w składzie: Witold Jabłoński, Mateusz Poradecki i Paweł Ciećwierz postanowiło przyznać następujące nagrody oraz wyróżnienia:

I nagroda – Nagroda Prezydenta Miasta Radomsko – Martyna Czapiewska z Warszawy;
II nagroda – Marcin Tomasiewicz z Zielonek;
III nagroda – Damian Koryl z Rzeszowa.
 
Wyróżnienia: Izabela Degurska ze Szczecina; Mateusz Górski z Krakowa; Anna Grzanek z Łodzi; Jakub Piesta z Białej Podlaskiej; Szymon Żakiewicz z Wieliczki.

Po rozstrzygnięciu ponownie na scenie pojawiła się Hańba!. Wieczór skończył się spotkaniem z udziałem jurorów i laureatów konkursu.

Regionalna edycja Pulsu Literatury potrwa do końca listopada. 15 listopada odbędą się imprezy w Ujeździe, 22 listopada w Brzezinach, 28 listopada w Parzęczewie, a 29 listopada w Poddębicach. Łódzka część imprezy planowana jest na 5-15 grudnia. Wtedy w Łodzi odbędzie się wiele spotkań literackich (m.in. z Joanną Bator, Andrzejem Sapkowskim, Jackiem Dehnelem), koncerty, spektakle teatralne, wystawy, warsztaty. Festiwal zakończy uroczysta Gala Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima w Teatrze Nowym. Organizatorami Pulsu są Dom Literatury w Łodzi oraz Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi.

Zobacz także:

VIII Festiwal Puls Literatury w regionie – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kawiarnia Literacka: Bogusław Bujała (foto+wideo)
IMG_8516
Spotkanie z Maciejem Świerkockim w Domu Literatury (foto)
27092012_027
Kawiarnia literacka z Markiem Czuku (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*