IMG_4856

W czwartek, 19 listopada o godz. 19 w Scenografii rozpocznie się koncert formacji Video. Bilety kosztują – w przedsprzedaży 25 zł, w dniu imprezy 35 zł.

Zespół VIDEO istnieje od 2007 roku, ma na swoim koncie album „Video Gra”, z którego pochodzą przeboje: „Bella”, „Idę na plażę”, „Soft”. Druga płyta zespołu nosi tytuł „Nie obchodzi nas rock” i przyniosła takie hity jak: „Papieros”, „Środa czwartek”, „Szminki róż” i „Fantastyczny lot”. Trzeci album grupy, „Doskonale Wszystko Jedno”, który ukazał się 21 sierpnia 2015, promowała piosenka „Wszystko Jedno”, która podbiła listy przebojów w całym kraju.

W 2008 roku grupa zdobyła Nagrodę Dziennikarzy festiwalu Top Trendy (z piosenką „Idę na plażę”) oraz wystąpiła na Międzynarodowym Sopot Festival z piosenką „Soft”. Ponadto grupa była nominowana do wielu nagród, m.in. Viva Comet, Eska Music Awards, czy Mikrofonów Popcornu. Video zdobyło również nagrodę Famka za Najlepszy Debiut 2008 roku oraz Famka 2009 i Famka 2010 dla Zespołu Roku. Kontrowersyjne i nieprzeciętne działania zespołu zaowocowały także dwiema nagrodami Świry 2009 – dla Zespołu Roku oraz za Przebój Roku. W maju 2011 roku zespół zdobył prestiżową nagrodę ESKA MUSIC AWARDS w kategorii Zespół Roku Polska, a w lutym tego samego roku został uhonorowany aż trzema nagrodami VIVA COMET 2012 w kategoriach: Zespół Roku, Płyta Roku i Artysta Roku dla Wojtka Łuszczykiewicza. Album „Nie obchodzi nas rock” zajął również drugie miejsce w podsumowaniu roku radia RMF FM. W 2015 roku grupa Video zdobyła kolejną statuetkę Eska Music Awards, ponownie w kategorii „Najlepszy Zespół”.

Na czele Video stoi charyzmatyczny wokalista Wojtek Łuszczykiewicz, którego największym atutem jest doskonały kontakt z publicznością oraz pełne szczerości, autorskie teksty. Muzyka Video to przebojowe, jednak nie pozbawiona rockowej surowości kompozycje.

Najnowszy singiel grupy, który można usłyszeć w radiowym eterze, nosi tytuł: „Ktoś Nowy”.

VIDEO tworzą: Wojtek Łuszczykiewicz, Bartek „Budyń” Szymański, Piotr Kowalewski, Daniel Tyszkiewicz i Paweł Stępień

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
ADI-JAZZ2
Adi Jazz Festival 2016
129_photo_1_big_2_135344
Electric Light Orchestra w Atlas Arena
Queen Symfonicznie w Filharmonii Łódzkiej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*