VI_SOHF_2_dzien_spektakl_mody_Antoine_w_kosmosie_i_jego_-1Sieradz Open Hair Festival, najoryginalniejszy  festiwal miejski i jedyne w Polsce święto stylistów fryzur. W sobotę 19 lipca w Sieradzu najważniejsi byli fryzjerzy, kreatorzy i artyści. W mieście trwa VI. Open Hair Festival, na który zjechali goście z kraju i zagranicy.

Podczas drugiego dnia festiwalowego wybrana została Miss Open Hair. Została nią Aleksandra Adamczyk.  Agnieszka Włodarczyk została wybrana przez uczestników na miss publiczności. Tuż po wyborze najpiękniejszej rozpoczęły się pokazy i niezwykłe sceniczny show. Bohaterem spektaklu mody Antoine w kosmosie i jego muzy”  był oczywiście najważniejszy człowiek Sieradza – Antoni Cierplikowski. Twórcy pokazu Roman Chruściel & Dariusz Jędrzejek ze Studia TRANSMODE połączyli na scenie żywiołową muzykę, przemyślane kostiumy i kosmiczne wyobrażenia o przyszłości fryzur tworzonych z rozmachem jak za czasów paryskich Cierplikowskiego. Wieczór zakończyły koncerty szwedzkiej artystki Jenny Marielle Pettersson występującej jako Velvet oraz odkrycia polskiej sceny muzycznej energetycznego Kamila Bednarka.

Przed nami trzeci, najpełniejszy we fryzjerskie atrakcje  dzień festiwalu. Przede wszystkim znak rozpoznawczy SOHF – zabawa polegająca na wspólnej stylizacji fryzur. O godz. 15. na rynku zbiorą się pary: stylista – stylizowany gotowe do przygotowania błyskawicznych metamorfoz. Od godziny 12.00 będzie można korzystać z profesjonalnych konsultacji i  doradztwa mistrzów świata  we fryzjerstwie dotyczące stylizacji, pielęgnacji  oraz koloryzacji włosów. Na sieradzki zaprasza MATRACKI Team – styliści kontra niesforne włosy. W tym samym czasie najzdolniejsi uczniowie walczyć będą w Ogólnopolskim Konkursie Uczniów Fryzjerstwa im. Antoine’a Cierplikowskiego. Po południu koncerty Patryka Kómora, Oddziału Zamkniętego i Andrzeja Piasecznego, a także pokaz sieradzkich fryzjerów „Świat się kręci wokół włosów” z udziałem członków Klubu Antoine’a i gościem specjalnym Mają Hyży oraz niezwykły spektakl „CZTERY ŻYWIOŁY”- prezentacja tańców, wyczynów kaskaderskich i pokaz ogni. Zatańczą finaliści You Can Dance i Mam Talent.

Open Hair Festival odbywa się w Sieradzu od 2009 roku. Po raz pierwszy zorganizowany został w setną rocznicę narodzin sławnej „chłopczycy” – krótkiej fryzury, którą w 1909 roku stworzył na głowie popularnej francuskiej aktorki Evy Lavalliére pochodzący z Sieradza Antoni Cierplikowski – słynny „król fryzjerów i fryzjer królów”, który w pierwszej połowie XX wieku podbił Paryż i Hollywood.

SOHF to wyjątkowa zabawa miejska przyciągająca zawodowych stylistów i pasjonatów fryzjerstwa, łącząca konfrontację profesjonalistów z rozrywką dla publiczności. Jej organizatorem jest Urząd Miasta Sieradz. W tym roku festiwalowi towarzyszy hasło „Kuźnia talentów”.

Program Wydarzenia niedziela

9.00 – 14.00
XXX Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa  im. Antoine’a Cierplikowskiego. Konkurs poprowadzi Leszek Bonar, Sala C Starostwa Powiatowego.

Rynek
15.00 – 17.00
Zabawa polegająca na wspólnej stylizacji fryzur
12.00 – 17.00
MATRACKI Team – styliści kontra niesforne włosy
Profesjonalne konsultacje i  doradztwo mistrzów świata  we fryzjerstwie dotyczące stylizacji, pielęgnacji  oraz koloryzacji włosów. Zapraszamy na sieradzki Rynek
Plac Wojewódzki
10.00 – 12.00
Warsztaty w City Fitness Club – Burlesque, Jazz, MTV dance – Kris and TEAM
14.00 – 17.00
Warsztaty w City Fitness Club – LESMILLS- sh’bam, grit, combat
17.30 – 18.30
Koncert zespołu Recepta
18.30 – 19.00
Koncert Patryka Kumóra
19.00 – 19.45
Pokaz sieradzkich fryzjerów „Świat się kręci wokół włosów” z udziałem członków Klubu Antoine’a i gościem specjalnym Mają Hyży
19.45 – 20.15
Pokaz LESMILLS– sh’bam, grit, combat (występ na scenie)
20.15 – 21.15
Koncert zespołu Oddział Zamknięty
21.15 – 22.00
„CZTERY ŻYWIOŁY”- prezentacja tańców, wyczynów kaskaderskich i pokaz ogni. Zatańczą finaliści You Can Dance i Mam Talent – choreografia Sylwia Adamowicz
22.15 – 23.15
Koncert Andrzeja Piasecznego
23.15 – 23.30
Pokaz pirotechniczny

/fot. mat.pras. – Marcin Kurzawski, Paweł Kurzawski

Zobacz także:

VI Sieradz Open Hair Festival – dzień 1 (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
skutery_v1
Elektryczne skutery wjeżdżają do Łodzi
Łódź Young Fashion 2020 – edycja online
11650656_10205849213807435_1943883735_n
Teatralny Helenów (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*