VI_SOHF_zapowiedz_spektaklu_Kosmiczny_Antoine_fot.Pawel_18 lipca ruszył najoryginalniejszy festiwal miejski – VI Sieradz Open Hair Festival. Wydarzenie rozpoczęło się uroczyście, Galą Otwarcia w Teatrze Miejskim w Sieradzu. Podczas uroczystości uhonorowano wyjątkowych artystów związanych z Antoine’m Cierplikowskim oraz ludzi wspierających festiwal od początku istnienia. Widzowie obejrzeli film dokumentalny o Sieradz Open Hair Festival oraz zapowiedź jednego z sobotnich fryzjerskich show. Otwarto także wystawę fotografii Radka Polaka „Zawód: fryzjer”.

W programie piątkowej gali ważne miejsce zajmował pokaz filmu dokumentalnego o Sieradz Open Hair Festival w reżyserii Radomira Rytycha. Kilkanaście osób współtworzących festiwal opowiada w nim o jego początkach, najważniejszych pokazach i najodważniejszych pomysłach. Film prezentuje drogę jaka przeszedł ten śmiały festiwal – od oryginalnego pomysłu do ważnego, ogólnopolskiego wydarzenia miejskiego. Ludzie, którzy współtworzą festiwal od lat otrzymali wyróżnienia –  statuetki ambasadorów wręczył im prezydent Jacek Walczak.

Festiwalowi towarzyszy wystawa fotograficzna  „Zawód: fryzjer” autorstwa Radka Polaka, którą po raz pierwszy można było zobaczyć właśnie podczas Gali Otwarcia. Oryginalny fotoreportaż prezentuje świat zanikających, tradycyjnych zakładów fryzjerskich.
Na scenie wystąpili: Yaga Kowalik związana z Teatrem Essaion w Paryżu, która zaprezentowała repertuar Juliette Greco, koncert muzyki  francuskiej. Klaudia Szarowska przy akompaniamencie Bożydara Ciołka „Byłam różą” z repertuaru Kayah i Gorana Bregovića. Publiczność obejrzała także zapowiedź spektaklu mody „Kosmiczny Antoine i jego muzy”  w wykonaniu Studia TRANSMODE Dariusza Jędrzejeka & Romana Chruściela. Cały pokaz już dziś wieczorem na scenie festiwalowej.
Gala Otwarcia rozpoczęła także akcję społeczną wymyśloną i wspieraną przez Sieradzan – podczas aukcji cegiełek – koszulek i innych pamiątek związanych z Antoinem Cierplikowskim zbierane były pieniądze na budowę oryginalnego pomnika: Fotela Antoine Cierplikowskiego, który stanie wkrótce w Sieradzu – miejscu, z którego na podbój świata ponad sto lat temu wyruszył najbardziej znany fryzjer w historii.

Przed nami dwudniowe szaleństwo plenerowe – pokazy fryzjerskich umiejętności, warsztaty dla młodych talentów, Ogólnopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa  im. Antoine’a Cierplikowskiego, multimedialne show sceniczne, pokazy akrobatyczne, koncerty. Patronem tego trzydniowego święta jest mistrz Antoine czyli pochodzący z Sieradza Antoni Cierplikowski – słynny „król fryzjerów i fryzjer królów”, który w pierwszej połowie XX wieku podbił Paryż i Hollywood. To na jego w rodzinnym Sieradzu odbywa się jedyne tego rodzaju, otwarte dla publiczności, wydarzenie poświęcone stylizacji włosów. W tym roku festiwalowi towarzyszy hasło „Kuźnia talentów”.

joomplu:76003

19 lipca 2014 r. (sobota)
Plac Wojewódzki
16.00 – 16.30
Spinning – TEAM Kris Mrożek  i TEAM City Fitness Club (pokaz na scenie)
16.30 – 17.00
Zumba – Kamila TEAM City Fitness Club  (pokaz na scenie) 
17.15 – 18.00
Pokaz – TEAM Kris Mrożek  i TEAM City Fitness Club.
Burlesque – Marija Andrijasevic – Croatia MTV step dance
Kris Mrożek – London Jazz – Luca Laboragine – Italia
18.15 – 21.00
Warsztaty w City Fitness Club – Luca Laboragine – JAZZ,
Marija Andrijasevic –  Burlesque, Kris Mrożek – MTV DANCE
18.30 – 20.30
Wybory Miss Open Hair (plac Wojewódzki)
20.30 – 21.00
Spektakl mody – „Antoine w kosmosie i jego muzy”  – Roman Chruściel & Dariusz Jędrzejek Studio TRANSMODE
21.15 – 22.00
Koncert Velvet – Jenny Marielle Pettersson
22.15 – 23.15
Koncert Kamila Bednarka

/fot. mat.pras. – Marcin Kurzawski, Paweł Kurzawski

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
13072013_010
Eko Targ w OFF Piotrkowska (foto)
Bon Turystyczny w Łodzi – można z nim korzystać z niemal 150 ofert łódzkich firm i instytucji
W Łodzi powstaje Ulica Żywiołów – 2 tys. metrów przestrzeni do zabawy dla dzieci

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*