Diagilew_20121 i 2 grudnia w Teatrze Muzycznym w Łodzi organizowany będzie VI Międzynarodowy Konkurs Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa. Pomysłodawcą, twórcą i dyrektorem Konkursu jest Alexandr Azarkevitch.    

Pierwszego dnia imprezy od godz. 18 na widzów czekają niepowtarzalne przeżycia podczas oglądania zakwalifikowanych do ścisłego finału konkursowych spektakli tanecznych przygotowanych przez utalentowanych choreografów młodego pokolenia z różnych stron świata. Będziecie również świadkami przyznania przez międzynarodowe jury najlepszym z najlepszych – Grand Prix szóstej edycji Konkursu – statuetki „Bursztynowego Fauna” i Pierwszej Nagrody.

2 grudnia o godz. 18 scena Teatru Muzycznego w Łodzi należeć będzie do laureatów Konkursu oraz gwiazdy współczesnej europejskiej sztuki baletowej, wybitnego ukraińskiego choreografa młodego pokolenia – Radu Poklitaru. Jego cieszący się światowym uznaniem i podbijający serca widzów teatr tańca Kiev Modernt Ballet, który po raz drugi wystąpi w Polsce, wyłącznie w Łodzi, jako gość specjalny VI Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa, przedstawi Dziadka do orzechów, do muzyki Piotra Czajkowskiego, jeden z najlepszych baletów Radu Poklitaru, będący niezwykłym widowiskiem, zaskakującym i zachwycającym urzekającą urodą plastyczną  oraz energią i maestrią tańca.

Bilety kosztują: : 70 zł, 60 zł, 50zł, 40 zł, 30 zł (1 grudnia) oraz 120 zł, 110 zł, 100 zł, 60 zł, 40 zł (2 grudnia).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
lsb
XXI Łódzkie Spotkania Baletowe – informacje
kantor
Tadeusz Kantor. Zderzenie
Bezimienny/Nieznany na Dużej Scenie Teatru Pinokio w Łodzi

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*