12 maja rozpoczną się VI Łódzkie Senioralia. Wydrukowanych zostało 60 tysięcy papierowych informatorów, które od dziś dostępne są m.in. w łódzkich centrach kontaktu z mieszkańcami, w miejskich przychodniach czy kancelarii Urzędu Miasta Łodzi.

– W rękach trzymam gorący jeszcze, świeżo wydrukowany informator VI Łódzkich Senioraliów, czyli biblię każdego łódzkiego seniora biorącego udział w tym dwutygodniowym święcie. 30 tysięcy takich bezpłatnych informatorów dociera właśnie do łódzkich centrów kontaktu z mieszkańcami w każdej z dzielnic, m.in. przy ul. Piotrkowskiej 110, jak również do Centrów Aktywnego Seniora czy łódzkich poradni. Kolejne 30 tysięcy zostało dołączone dziś do dwóch łódzkich dzienników. Oczywiście informator znajdziemy też w internecie. Wiem, że teraz seniorzy wezmą gazetę do rąk i z ołówkiem w dłoni zaczną zakreślać najbardziej interesujące ich wydarzenia. A jest w czym wybierać. Ponad 100 instytucji i organizacji zaproponowało kilkaset wydarzeń w ciągu dwóch tygodni trwania imprezy – mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.

Senioralia zaczynamy w niedzielę 12 maja w pasażu Schillera.

– O godz. 17.00 Prezydent wręczy seniorom klucze do bram miasta, czyli na dwa tygodnie, do 24 maja symbolicznie odda władzę w Łodzi. Tuż po tej oficjalnej inauguracji na scenę wejdzie zespół Skaldowie, gwiazda naszych VI Łódzkich Senioraliów. Ale w pasażu bawimy się od godz. 14. Zapraszamy tu na badania profilaktyczne, zajęcia i warsztaty, występy na scenie i pokazy mody – dodaje Katarzyna Jarosińska z oddziału ds polityki senioralnej Urzędu Miasta Łodzi.

Przez kolejne dwa tygodnie na seniorów czeka kilkaset różnych atrakcji i wydarzeń. Będą porady i konsultacje lekarskie, które każdego roku cieszą się niesłabnącą popularnością. Do spotkań z kardiologiem czy fizjoterapeutą dodamy jeszcze gimnastykę zdrowotną. A że w każdym wieku można być pięknym i zadbanym zaproponujemy warsztaty pielęgnacji twarzy i porady stylisty. A dla dbających o urodę w stylu eko – również warsztaty zielarskie. Wiek nie powinien nas wykluczać z pełnego kontaktu ze światem. Dlatego zorganizujemy zajęcia z obsługi tabletu. Złamiemy też stereotyp, że senior nie lubi ruchu. Zaprosimy na wycieczki z przewodnikiem i… warsztaty stepowania. Koncerty gwiazd zainaugurują
i zakończą Senioralia. A w międzyczasie na uczestników czeka jeszcze koncert z muzyką przedwojennej Łodzi.

Łódzkie seniorki Anna Glapińska oraz Teresa Zaraś już zdążyły przeczytać informator i wybrać interesujące ich zajęcia.

– Interesują mnie przede wszystkim zajęcia ruchowe, dlatego wybiorę się m.in. na rytuały tybetańskie, tai chi oraz na gimnastykę w wodzie w Aquaparku Fala – wymienia Teresa Zaraś, seniorka z Bałut.

– A mnie zainteresowały spotkania z cyklu tych kulturalnych, chociażby spotkanie z pisarką Katarzyną Kalicińską znaną m.in. z książek o Rozlewisku oraz na karaoke w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych – dodaje emerytowana nauczycielka Anna Glapińska.

Senioralia zakończy gala konkursu Drzewo Pokoleń w auli UMed na Pomorskiej z występem Mariana Opani.  Seniorzy powinni też zabrać ze sobą Miejską Kartę Seniora, bo z nią mają bezpłatne przejazdy komunikacją miejską w czasie Senioraliów!

Informator w wersji internetowej:
https://uml.lodz.pl/files/public/dla_mieszkanca/SENIORZY/INFORMATOR_VI_LODZKIE_SENIORALIA.pdf

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
na_strone
Europejski Tydzień Młodzieży – obŁódź się!
63. Urodziny Studenckiego Radia „ŻAK” Politechniki Łódzkiej
ulice-kamienice
Ulice / Kamienice przy Piotrkowskiej 217

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*