We wtorek, 15 marca w Teatrze Wielkim o godz. 18 rozpocznie się kolejna edycja, już szósta, Gali Baletowej organizowanej przez Ogólokształcącą Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi.

  
Informacje o biletach można uzyskać pod numerem telefonu 42-613-10-24.

Program imprezy:

Część I

1.    FRAGMENT II AKTU BALETU „GISELLE”
muzyka: Adolphe Adam
choreografia: Jean Coralli, Jules Perrot
przygotowanie: Karolina Sasin-Barylska, Swietlana Bassyrova-Potargowich
tańczą:
Mirta – Katarzyna Plewka kl.IX
główne willidy – Partycja Krakus, Magdalena Toczek kl.IX
oraz uczennice klas V-VIII

2.    WARIACJA WRÓŻKI Z BALETU „ŚPIĄCA KRÓLEWNA”
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Magdalena Redlewska
tańczy: Zuzanna Forysiak kl.V

3.    WARIACJA WRÓŻKI CUKROWEJ Z BALETU „DZIADEK DO ORZECHÓW”
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Wasilij Wajnonen
przygotowanie: Magdalena Redlewska
tańczy: Kinga Łapińska kl.V

4.    WARIACJA MĘSKA Z BALETU „PAQUITA”
muzyka: Ludwig Minkus
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Pranciskus Peluritis
tańczy: Filip Różański kl.VI

5.    „SZCZĘŚCIE”
muzyka: Robert Schumann
choreografia: Elżbieta Raczyńska-Warzec
przygotowanie: Agata Jankowska-Dobrowolska
tańczy: Marianna Młynarska kl.IV

6.    WARIACJA ŻEŃSKA Z BALETU „KARNAWAŁ W WENECJI”
muzyka: Cesare Pugni
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Agata Jankowska-Dobrowolska
tańczy: Adrianna Rieske kl.IV

7.    WARIACJA KSIĘCIA DÉSIRÉ Z BALETU „ŚPIĄCA KRÓLEWNA”
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Pranciskus Peluritis
tańczy: Aleksander Staniszewski kl.VI

8.    WARIACJA WRÓŻKI BZU Z BALETU „ŚPIĄCA KRÓLEWNA”
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Karolina Sasin-Barylska
tańczy: Lidia Kolbus kl.IX

 
9.    WARIACJA COLINA Z BALETU „CÓRKA ŹLE STRZEŻONA”
muzyka: Peter Ludwig Hertel
choreografia: Aleksandr Gorski
przygotowanie: Pranciskus Peluritis
tańczy: Maciej Jaskólski kl.IX

10.    WARIACJA CARMEN Z BALETU „CARMEN-SUITA”
muzyka: Georges Bizet, Rodion Szczedrin
choreografia: Igor Bielski
przygotowanie: Karolina Sasin-Barylska
tańczy: Patrycja Krakus kl.IX

11.    PAS DE DEUX Z BALETU „KORSARZ”
muzyka: Adolphe Adam
choreografia: Marius Petipa
przygotowanie: Swietłana Szarowa
tańczą: Daria Majewska kl.VII, Wiktor Krakowiak-Chu (Teatr Wielki w Łodzi)

Część II

1.    „W PARKU”
muzyka: Fryderyk Chopin
choreografia: Feliks Parnell
przygotowanie: Aleksandra Stanisławska
tańczą: uczniowie klasy IX

2.     „KRAKOWIAK”
muzyka ludowa
choreografia i przygotowanie: Krystyna Janusz-Bukowiecka
tańczą: uczniowie klas I-II

3.    „TAŃCE KURPIOWSKIE”
muzyka ludowa
choreografia i przygotowanie: Krystyna Janusz-Bukowiecka
tańczą: uczniowie klasy IV

4.    „SUITA TAŃCÓW MAZOWIECKICH”
muzyk ludowa
choreografia i przygotowanie: Maria Kuśnierz-Michalak
tańczą: uczniowie klasy III

5.     „TANIEC Z SZABLAMI”
muzyka: Aram Chaczaturian
choreografia: Nina Anisimowa
przygotowanie: Aleksandra Stanisławska
tańczą: uczniowie klas VI-IX

6.    „THOSE FIRST STEP”
muzyka: Chen Gang & He ZhanHao
choreografia: Anh Nguyen
przygotowanie: Bogumiła Szaleńczyk
tańczy: Milena Bartoszewska kl.VII

7.    Występ Witebskiego Państwowego College’u Kultury i Sztuki – Białoruś

Część III
1.    „FINALLY”
muzyka: Andrea Bocelli, Sarah Birghtman
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Szaleńczyk
tańczą: uczniowie klasy IX

2.    „ZABIORĘ CIĘ WŁAŚNIE TAM, GDZIE WOLNIEJ PŁYNIE CZAS”
muzyka: Celine Dion
choreografia i przygotowanie: Dagmara Jagodzińska
tańczą: uczniowie klasy IV

3.    „ZATRZYMAJ MNIE”
muzyka: Maria Mena
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Szaleńczyk
tańczy: Karolina Laskowska kl.VIII

4.    „NIE MOGĘ …”
muzyka: Madonna
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Szaleńczyk
tańczą: Paulina Chochulska kl.VII

5.    „DESTINATION”
muzyka: Zespół MASSIVE ATTACK
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Szaleńczyk
tańczy: Milena Bartoszewska kl.VII, Nazar Botsiy (Teatr Wielki w Łodzi)

6.    „ECHO”
muzyka: Pan Sonic
choreografia i przygotowanie: Dagmara Jagodzińska
tańczą: uczniowie klasy VI oraz Mariusz Fiedor kl.IV
7.    „DUET I”
muzyka: Wolfgang Amadeusz Mozart
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Szaleńczyk
tańczy: Lidia Kolbus kl.IX

8.    „WATCH ME OUT”
muzyka: Max Richter
choreografia: Anh Nguyen
tańczą: Patrycja Krakus, Bartłomiej Zając kl.IX

9.    „FEELINGS”
muzyka: Krzesimir Dębski
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Szaleńczyk
tańczą: Lidia Kolbus, Maciej Jaskólski kl.IX

10.    „LALECZKI”
muzyka: Charlie Chaplin
choreografia i przygotowanie: Bogumiła Szaleńczyk
tańczą: Weronika Kempińska, Magdalena Toczek, Łukasz Kuliński kl.IX

11.    „WHAT’S THE POINT?”
muzyka: Grzegorz Ocheduszko
choreografia i przygotowanie: Jessica Wright, Anna Nowak
tańczą: uczniowie klas V-IX

Zobacz także:

V Gala Baletowa w Teatrze Wielkim (foto)

Gaelforce Dance w Łodzi (foto)

Lady Fosse w Teatrze Wielkim (foto)

Romeo i Julia w Teatrze Wielkim (foto)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Czekam_na_telefon_fot._HaWa_8270
Czekam na telefon w Teatrze Nowym
RETROPERSPEKTYWY: Eric Andersen, legenda ruchu Fluxus przyjeżdża do Łodzi
sweet
Sweet Chic Club w Teatrze V6

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*