09122012_022Trzeci dzień VI Festiwalu Puls Literatury organizowany był w dwóch miejscach – Ośrodku Kultury Górna oraz w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi.

O godz. 17 przy Siedleckiej 1 rozpoczęło się spotkanie z cyklu literatura i polityka z udziałem Bronisława Wildsteina. W tym samym czasie w teatrze nie mniej politycznie – panel Magazynu „Liberte!”. Kazimierz Woycicki, Marcin Celiński, Mikołaj Mirowski i Leszek Jażdżewski dyskutowali na temat polityki historycznej w kontekście literatury, filmu i teatru.

Po nich na Małej Scenie rozpoczęło się spotkanie z udziałem laureatki tegorocznej Nagrody Literackiej Gdynia w kategorii poezja – Martą Podgórnik, które poprowadził Krzysztof Siwczyk. Warto dodać, że Podgórnik i Siwczyk to laureaci pierwszych dwóch edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina, z którego powstał Festiwal Puls Literatury. Na zakończenie dnia widzowie mogli obejrzeć Kwartet – spektakl Heinera Müllera w reżyserii Karoliny Góreckiej.

joomplu:46439

Czwartego dnia festiwal powróci do Śródmiejskiego Forum Kultury. 10 grudnia o godz. 18 odbędą się dwa wernisaże Kolekcja prac studentów zagranicznych z Pracowni Techniki Drzeworytniczych i Książki Artystycznej ASP oraz komiksu Wielki Atlas Ciot Polskich.

Po nich panel Kilka twarzy kobiecej erotyki. Kicz, rewanż, emancypacja? z udziałem Bogdana Banasiaka i Grażyny Plebanek, prowadzenie – Magdalena Nowicka i Wielki Atlas Ciot Polskich – dyskusja z udziałem Szymona Holcmana i Piotra Mareckiego, prowadzenie – Magdalena Lachman. Na zakończenie pokaz animacji pod hasłem: wstęp do kamasutry animacji, czyli o namiętnych związkach literatury i animacji przykładów kilka.

Zobacz także:

VI Festiwal Puls Literatury – dzień drugi (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Łodzi – dzień pierwszy (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Poddębicach (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Brzezinach (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Parzęczewie (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Tomaszowie Mazowieckim (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Radomsku (foto)

VI Festiwal Puls Literatury w Skierniewicach (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6812
Wiec Ludzi i Książek (foto)
IMG_7477
Haiku po polsku w Domu Literatury (foto)
05022013_058
Łódzkie z Tuwimem 2013 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*